آفریقای مرکزی، دومین کشور پذیرنده ی بیت کوین به عنوان ارز قانونی

آفریقای مرکزی، دومین کشور پذیرنده ی بیت کوین به عنوان ارز قانونی دارا صدهزاری

جمهوری آفریقای مرکزی به دومین کشوری تبدیل شد که بیت کوین را به عنوان ارز قانونی در روز چهارشنبه پذیرفت – حتی در شرایطی که اولین ارز دیجیتال جهان با نوسانات شدید مواجه شده است.

 قانونگذاران جمهوری آفریقای مرکزی که شش میلیون نفر جمعیت دارد، قبل از اینکه رئیس جمهور فاستین-آرچنج توادرا روز چهارشنبه این قانون را امضا کند، طبق بیانیه ای از رئیس دفتر توادرا، اوبد نامسیو، این لایحه را “بدون ابهام” تصویب کردند.

 نامسیو در بیانیه ای که از فرانسه ترجمه شده است، گفت: «پذیرش بیت کوین به عنوان پول رسمی گامی تعیین کننده به سمت باز کردن فرصت های جدید برای کشور ما است.

 این اقدام یک روز پس از آن صورت می گیرد که این کشور برنامه هایی را برای چارچوب قانونی در مورد استفاده از ارزهای دیجیتال فاش کرد.

 بر اساس گزارش بلومبرگ، هروه ندوبا، وزیر دارایی گفت، این قانون بر تعریف نحوه تعامل شهروندان با دارایی های دیجیتال تمرکز دارد.  وی افزود که جمهوری آفریقای مرکزی تلاشی برای تقلید از السالوادور ندارد، که اولین کشوری بود که بیت کوین را به عنوان ارز قانونی در سپتامبر 2021 پذیرفت.

 بر اساس گزارش بانک جهانی، جمهوری آفریقای مرکزی – یکی از فقیرترین کشورهای جهان – در سال های همه گیر با کاهش بیشتر اقتصادی مواجه شده است.  صندوق بین المللی پول در ماه دسامبر برنامه هفت ماهه کارکنان را برای ارتقای بهبود اقتصادی، افزایش تولید ناخالص داخلی و بهبود وضعیت مالی دولت تصویب کرد.

 ندوبا گفت که دولت محلی همچنین با تاکید بر اتخاذ تدابیر فوری که می تواند به بهبود زندگی شهروندان کمک کند، برای تغییر مسیر اقتصادی کشور ابراز علاقه کرده است.

 ندوبا در طی مصاحبه ای با حمایت بانک جهانی در این ماه گفت: “جمعیت هر روز در این وضعیت شکننده زندگی می کنند، بنابراین ما باید آنها را روی میز بگذاریم تا قرارداد اجتماعی خود را با آنها تمدید کنیم.”  ما باید بردهای سریع داشته باشیم تا بتوانیم از طریق طرح اضطراری به مردم نشان دهیم، ما می توانیم برای تأمین معیشت آنچه لازم است انجام دهیم.»

 دولت هنوز جزئیات زیرساخت ارزهای دیجیتال یا مقررات مربوط به استفاده از بیت کوین را به عنوان ارز قانونی ارائه نکرده است.  السالوادور کیف پول های  کریپتو تحت حمایت دولت را راه اندازی کرد، برنامه ای که شهروندان به سرعت از آن انتقاد کردند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + 17 =