آمریکا افسران اطلاعاتی چین را به دلیل رشوه دادن با بیت کوین متهم کرد

رشوه افسر چین با بیت کوین

آمریکا افسران اطلاعاتی چین را به دلیل رشوه دادن با بیت کوین متهم کرد

به گفته دفتر دادستانی ایالات متحده، دو افسر اطلاعاتی چین به دلیل رشوه دادن به یک کارمند دولت ایالات متحده که به عنوان یک مامور مضاعف عمل می کرد، به ممانعت از اجرای عدالت متهم شدند.

بر اساس بیانیه ای، دو افسر، گوچون هه و ژنگ وان، سعی کردند کارمند دولتی را برای سرقت پرونده های مربوط به تحقیقات جنایی فدرال و پیگرد قانونی یک شرکت مخابراتی جهانی مستقر در جمهوری خلق چین (PRC) استخدام کنند. دوشنبه منتشر شد.

اما در واقع این کارگر تحت کنترل اداره تحقیقات فدرال (FBI) عمل می کرد. این پرونده ها از دفتر دادستانی ایالات متحده در ناحیه شرقی نیویورک بود.

مریک گارلند، دادستان کل ایالات متحده روز دوشنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: «این تلاش فاحش افسران اطلاعاتی جمهوری خلق چین برای محافظت از یک شرکت مستقر در جمهوری خلق چین در برابر پاسخگویی و تضعیف یکپارچگی سیستم قضایی ما بود.»

به گفته آسوشیتدپرس، شرکت سازنده تلفن همراه هوآوی احتمالاً شرکت مورد نظر است. وقتی از الکساندر سولومون، دستیار دادستان ایالات متحده پرسیده شد که آیا چنین است، در طول کنفرانس مطبوعاتی از اظهار نظر خودداری کرد.
گارلند همچنین گفت: دولت چین به دنبال مداخله در حقوق و آزادی های افراد در ایالات متحده و تضعیف سیستم قضایی ما بود که از این حقوق محافظت می کند. آنها موفق نشدند.

او و وان از سال 2019 به این کارمند دولتی مأموریت داده بودند که اطلاعات محرمانه مربوط به این پرونده را سرقت کند. در بیانیه آمده است که در سال 2021 او حدود 41000 دلار بیت کوین در ازای سندی که به نظر می رسید به عنوان مخفی طبقه بندی شده بود، پرداخت کرد. سپس در ماه اکتبر، او 20000 دلار اضافی به صورت بیت کوین به کارمند دولت پرداخت کرد

او همچنین به دو فقره پولشویی در رابطه با پرداخت رشوه متهم شد و در صورت مجرم شناخته شدن با 60 سال زندان مواجه است، در حالی که وانگ تا 20 سال به دنبال آن است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 6 =