آموزش ثبت نام سجام

آموزش ثبت-نام در-سجام و نحوه دریافت کد بورسی

طی دو سال گذشته انفجار عجیبی در تعداد ثبت نام کنندگان در کارگزاری‌ها صورت گرفت. از یک جهت اتفاق خوبی هست. این کار کمک میکنه بازار بورس ما عمق پیدا کنه. بازار بورس ما هنوز جزو بازارهای جوان محسوب میشه و برای رسیدن به بلوغ نیاز به این اتفاق داشتیم.
از جهت دیگر زمانی که افراد زیادی وارد این بازار میشن کنترل و نظارت روی معاملات به نسبت دشوارتر میشود. بنابراین یک تصمیم بسیار خوبی که گرفته شد این بود که سامانه‌ای راه اندازی شود که اطلاعات تمام مشتریان در جایی غیر از کارگزاری هم زیر نظر دولت ثبت شود!
سامانه جامع اطلاعات مشتریان دقیقا به همین منظور ساخته شده. این سامانه جهت تسریع عملیات احراز هویت مشتریان و جلوگیری از پولشویی ساخته شده. علاوه بر این همانطور که گفتیم گردآوری اطلاعات مشتریان با این سامانه بسیار آسانتر خواهدشد. به تبع این کار، با بررسی سوابق معاملاتی، شفافیت بازار هم تا حد زیادی بالا خواهدرفت.
فقط هم مخصوص افراد حقیقی نیست و حقوقی‌ها هم بعد از ثبت نام در سجام میتوانند از تمام خدمات بازار سرمایه استفاده کنند

آموزش ثبت نام سجام و کد بورسی

حالا میریم سراغ آموزش ثبت نام سجام؟

یادتون باشه قبل از ثبت نام در سجام حق هیچگونه معامله در بازار بورس رو نداریم. پس این بخش ( آموزش ثبت نام در سجام) رو با دقت بخوانید!
اولین کار ورود به سایت سامانه سجام هست.

https://profilesejam.csdiran.ir

پایین صفحه گزینه سبز رنگی به نام ثبت نام در سجام رو میبینیم. با کلیک روی اون گزینه وارد صفحه‌ای میشیم که میتوانیم شماره موبایل خودمون رو وارد کنیم. بعد از وارد کردن شماره موبایل، پیامکی به شماره ما ارسال میشه و کد تایید رو باید در کادر صفحه وارد کنیم.

بعد از تایید شماره موبایل، به صفحه‌ای منتقل میشیم که میتوانیم اطلاعاتمون رو وارد کنیم.دقت کنید تمام اطلاعات باید مطابق با کارت ملی و شناسنامه شما باشه و کوچکترین تغییری نباید داشته باشه. بعد از این مرحله مبلغی از شما برای احراز هویت دریافت میشه و بعد از اون اجازه تکمیل فرم ها رو به ما میده.
بعد از اتمام فرایند تکمیل اطلاعات کدی 10 رقمی به شماه موبایل ما پیامک میشه که باید برای دریاقت کد بورسی، اون رو به مسئول کارگزاری اعلام کنیم.

و یا سایت سجام بعد از تکمیل ثبت نام و تایید احراز هویت کد بورسی را برای شما پیامک میکنه که میتوانید آن را به کارگزاری اعلام کنید.

اگر سوال در مورد نحوه ثبت نام در سجام یا چگونگی دریافت کد بورسی دارید حتما توی کامنت بنویسید تا شما رو راهنمایی کنیم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 3 =