آیا ایلان ماسک پیشنهاد بنیانگذار کاردانو برای ایجاد توییتر غیر متمرکز را می پذیرد؟

آیا ایلان ماسک پیشنهاد بنیانگذار کاردانو برای ایجاد توییتر غیر متمرکز را می پذیرد؟ دارا صدهزاری

چارلز هاسکینسون، بنیانگذار کاردانو و مدیر اجرایی Input-Output Global، گفت که او مایل است به ایلان ماسک در ایجاد یک پلتفرم رسانه اجتماعی غیرمتمرکز از پایه کمک کند – اگر پیشنهاد ماسک در توییتر شکست بخورد.

 اما داگلاس هورن، معمار اصلی بلاک چین Telos، به شوخی گفت که این پروژه تا سال 2035 تکمیل خواهد شد.

چالش‌های فنی متعددی وجود دارد که برنامه‌های کاربردی ساخته شده بر روی پلتفرم Cardano را مختل می‌کند، بنابراین یکی دیگر از کاربران توییتر به شوخی می‌گوید که تنها می‌تواند ۱۰ پیام در دقیقه ارسال کند.

ماسک پیشنهادی 43 میلیارد دلاری برای به دست آوردن کنترل کامل توییتر با هدف خصوصی سازی آن و دفاع از آزادی بیان کرد.

ماسک خواهان برخی تنظیمات است

 مدیرعامل تسلا از توئیتر به دلیل عدم رعایت هنجارهای آزادی بیان انتقاد کرده است.  او اشاره کرده است که در صورت رد پیشنهاد، مالکیت خود در شرکت را مجددا ارزیابی خواهد کرد.  او به نقل از چندین خبرگزاری گفت: «این یک تهدید نیست.

 هاسکینسون در توییت بعدی اشاره کرد که این پلتفرم «سازگار با بیت‌کوین، کاردانو و دوج با زنجیره‌های متقابل» خواهد بود و به‌طور پیش‌فرض پشتیبانی می‌شود.

 هاسکینسون این ادعا را در پاسخ به توییتی از “Robobubo” بیان کرد که پرسید آیا این پلت فرم فرضی به کاردانو محدود می شود یا خیر.

 با این حال، کاربر همچنان ادامه داد و ادعا کرد که محدود کردن شبکه به تنها سه بلاک چین برای یک تجربه رسانه اجتماعی کاملاً غیرمتمرکز کافی نیست.

 احتمال اینکه ثروتمندترین فرد جهان که مردم را در توییتر به طور علنی مورد آزار و اذیت و تمسخر قرار داده است، تبدیل شدن به مالک موسسه بسیار برجسته رسانه های اجتماعی، سر و صدای زیادی به پا کرد.

همه خوشحال نبودند

 جکسون پالمر، یکی از بنیانگذاران Dogecoin، ماسک را به دلیل تلاش برای تصرف خصمانه توییتر مورد انتقاد قرار داد.

 نیل کمپلینگ، رئیس تحقیقات TMT در Mirabaud Equity Research، معتقد است که این یک تصاحب خصمانه است و “مقدار قابل توجهی ” هزینه خواهد داشت.

 پیشنهاد ماسک نیز توسط شاهزاده سعودی الولید بن طلال آل سعود، سهامدار عمده توییتر رد شد.

 کسانی که مخالف ماسک هستند استدلال می کنند که او ناجی آزادی بیان نیست و هدف نهایی او انتقام گیری از کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده است.

 ماسک باید قبل از انتشار توییت‌های خود به عنوان بخشی از تسویه حساب خود، تأییدیه این نهاد قدرتمند را دریافت کند.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × دو =