اتریوم هنوز با بیت کوین رقابتی ندارد

اتریوم یا بیت کوین , اتریوم و بیت کوین

اتریوم هنوز با بیت کوین رقابتی ندارد

پائولو آردوینو، مدیر ارشد فناوری Tether و Bitfinex، امروز گفت که اتریوم همچنان با بیت کوین مطابقت ندارد زیرا روایت آن مدام در حال تغییر است.

در بیانیه ای که به اشتراک گذاشته شد، آردوینو گفت: «در حالی که بیت کوین نوعی پول است، اتریوم بین ادعای پول بودن و پلتفرم بودن گیر کرده است، اما اتریوم نمی تواند در جبهه پول با بیت کوین رقابت کند زیرا وجود دارد. هیچ منبع ثابتی وجود ندارد، و هنوز واقعاً یک رایانه جهانی نیست، زیرا یک حالت جهانی مشترک دارد و بنابراین برای مقیاس پذیر بودن آن بسیار کند است.

ادغام، انتقال بسیار موردانتظار اتریوم از اثبات کار به اثبات سهام، اکنون فقط چند ساعت دیگر باقی مانده است و نوید کاهش مصرف انرژی را تا بیش از 99 درصد می دهد و نقشه راه را برای ارتقاء مقیاس در آینده پاک می کند.

با این حال، آردوینو بیشتر از این تغییر انتقاد می‌کند و می‌گوید: «ادغام هزینه‌های تراکنش را برطرف نمی‌کند یا اتریوم را غیرمتمرکزتر نمی‌کند. ادغام تمرکز زیادی بر اتریوم داشته است، اما چه چیزی برای ما باقی خواهد ماند؟»

آردوینو اضافه کرد که ادغام بر راه‌حل‌های لایه ۲ اکوسیستم نیز تأثیری نخواهد داشت، زیرا مستقیماً مشکلات مقیاس‌پذیری اتریوم را حل نمی‌کند.

«پیام واقعی در اینجا این نیست که ادغام چه چیزی را تغییر خواهد داد، بلکه این است که چه دارایی در حال حاضر وجود دارد که موضوعات اصلی صنعت ما را فراهم می کند، که شامل تمرکززدایی واقعی می شود. واقعیت این است که بیت کوین تنها دارایی موجود در جهان است که روایت محکمی دارد، روایتی که تغییر نکرده است. اتریوم همچنان با بیت کوین مطابقت ندارد زیرا روایت آن مدام در حال تغییر است.»

پس از خواندن وایت پیپر بیت کوین در سال 2012، آردوینو در سال 2014 به صرافی بیت فینکس پیوست و تنها پس از دو سال به سمت مدیر ارشد فناوری ارتقا یافت. او همچنین همین نقش را در تتر، شرکت پشتیبان استیبل کوین USDT، بر عهده دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − یازده =