اتهامات سم بنکمن فرید در دادگاه مشخص شد

اتهامات سم بنکمن فرید در دادگاه مشخص شد

اتهامات سم بنکمن فرید در دادگاه مشخص شد

در کیفر خواست ناحیه جنوبی نیویورک فقط نام سام بنکمن-فرید ذکر شده است، اما حاوی اتهامات مربوط به فعالیت های غیرقانونی توسط افراد شناخته شده و ناشناس نیز می باشد.

کیفرخواست علیه سام بنکمن-فرید (SBF) در 13 دسامبر باز شد. کیفرخواست که توسط دادستان ناحیه جنوبی نیویورک، دامیان ویلیامز، امضا شده است، 14 صفحه است و شامل هشت فقره اتهام است.

اتهامات ذکر شده علیه SBF در کیفرخواست عبارتند از: تبانی برای ارتکاب کلاهبرداری با سیم از مشتریان، کلاهبرداری با سیم از مشتریان، تبانی برای ارتکاب کلاهبرداری سیمی از وام دهندگان، کلاهبرداری سیمی از وام دهندگان، تبانی برای ارتکاب کلاهبرداری از کالاها، توطئه برای ارتکاب کلاهبرداری از اوراق بهادار، مرتکب توطئه پولشویی برای کلاهبرداری از ایالات متحده و نقض قوانین مالی مبارزات انتخاباتی شوید.

در نتیجه چهار مورد اول و هفتم، SBF موظف است «هر و همه دارایی، واقعی و شخصی را که از عواید قابل ردیابی به ارتکاب جرایم مذکور تشکیل می‌شود یا ناشی می‌شود، ضبط کند». اگر این امکان وجود نداشته باشد، ایالات متحده «به دنبال مصادره هر گونه دارایی دیگر متهم به میزان ارزش دارایی قابل ضبط فوق خواهد بود».

فقط SBF در کیفرخواست نام برده شده است، اگرچه به افراد شناخته شده و ناشناس نیز اشاره دارد.

بنابراین کیفرخواست اتهامات مربوط به عملیات FTX و Alameda Research را با فعالیت های سیاسی SBF ترکیب می کند. اتهامات مربوط به هشتمین شمارش شامل نقض قوانین مربوط به کمک‌ها، ممانعت از عملکرد کمیسیون انتخابات فدرال، مشارکت به نام دیگران و کمک‌هایی است که توسط سازمان‌هایی که طبق قانون فدرال از انجام این کار منع شده‌اند.

SBF در 12 دسامبر به درخواست دولت ایالات متحده در باهاما دستگیر شد. این دستگیری برای کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان غافلگیرکننده بود، که انتظار داشت SBF از راه دور در جلسه استماع صبح 13 دسامبر شهادت دهد. نسخه ای از شهادت مورد نظر وی به صورت آنلاین به بیرون درز کرده است. اتهامات مندرج در کیفرخواست جدی است، اما انتظار می رود SBF از سوی بسیاری از منابع دیگر نیز با اتهاماتی روبرو شود. کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده و کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) نیز علیه SBF اتهاماتی را مطرح کرده اند و ممکن است در ایالت های ایالات متحده و سایر حوزه های قضایی با اتهاماتی مواجه شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + 2 =