احتمال بحران مالی به گفته ی یکی اقتصاددانان مطرح (سیگنال نیست)

بحران مالی بازار ارز های دیجیتال

احتمال بحران مالی به گفته ی یکی اقتصاددانان مطرح (سیگنال نیست)

پیتر شیف، اقتصاددان و اشکال طلا، همچنان دیدگاه خود را در مورد اقتصاد ایالات متحده و تلاش های فدرال رزرو برای کاهش تورم در این هفته به اشتراک گذاشت. با توجه به اینکه اقتصاد ایالات متحده به کجا می رود، او روز شنبه در توییتی نوشت: «دو نتیجه ممکن وجود دارد». وی در تشریح یکی از نتایج، توضیح داد:

فدرال رزرو موفق شد تورم را به 2 درصد برگرداند. سهام، اوراق قرضه، و املاک همگی سقوط می‌کنند و یک بحران مالی عظیم و رکود شدیدی را به همراه دارند که شامل نکول‌های دولت و کاهش هزینه‌ها می‌شود.

او در ادامه بحث در مورد نتیجه دوم نوشت: «یا فدرال رزرو قبل از بازگشت تورم به 2 درصد تغییر می کند. اگر فدرال رزرو برای جلوگیری از یک بحران مالی یا در واکنش به یک بحران اقتصادی حرکت کند، تورم افزایش خواهد یافت، برخلاف آنچه پس از بحران مالی سال 2008 تجربه شد. این بار به جای دویدن به سمت دلار، دنیا از دلار فرار خواهد کرد.»

شیف همچنین جمعه در توییتی نوشت: «همه از تورم بالای دهه 1970 می‌دانند که تا زمانی که ولکر در اوایل دهه 1980 جدی شد، به پایان نرسید. اما در طول ده سال 1982-1992، متوسط ​​افزایش سالانه CPI 4.43 درصد بوده است. فدرال رزرو تا پس از بحران مالی 2008 تورم را به 2 درصد کاهش نداد.»

حشره طلا مرتباً در مورد وضعیت اقتصاد ایالات متحده در رسانه های اجتماعی اظهار نظر می کند. در ماه سپتامبر، او هشدار داد: «تورم اینجا باقی مانده است، و با وجود افزایش نرخ‌ها، به دلیل بیش از یک دهه سیاست‌های پولی و مالی تورمی، بدتر خواهد شد. این برای دلار بسیار نزولی و برای طلا صعودی است.» شیف خاطرنشان کرد: روز های تورم زیر 2 درصد گذشته است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 7 =