پلتفرم بلاک چین Solana امروز بعدازظهر برای بیش از چهار ساعت به دلیل اشکالی که تولید بلاک چین را متوقف کرده بود، از کار افتاده بود.  صفحه رسمی Solana Status و حساب توییتر این موضوع را درست قبل از ساعت 13 گزارش کردند.  امروز ET، با اعتبارسنجی‌هایی که شبکه را از طریق راه‌اندازی مجدد حوالی ساعت 5 بعدازظهر دوباره آنلاین می‌کنند.

 بر اساس اطلاعاتی از بنیانگذار Solana، آناتولی یاکوونکو و دیگر توسعه دهندگان در توییتر، این مشکل به دلیل یک اشکال با ویژگی nonce بادوام بلاک چین بود.  یاکوونکو در توییتی نوشت که این موضوع “باعث شد بخشی از شبکه این بلوک را نامعتبر بداند” و در نتیجه “هیچ اجماع امکان پذیر نیست”.

 اعتباربخش ها برای راه اندازی مجدد شبکه Solana با غیرفعال شدن ویژگی nonce بادوام با یکدیگر همکاری کردند و یاکوونکو اضافه کرد که این اشکال در به روز رسانی آینده برطرف خواهد شد.  در مجموع، صفحه وضعیت سولانا گزارش می دهد که شبکه به مدت 4 ساعت و 10 دقیقه قطع شده است.  از زمان نگارش این مقاله، برخی از گره‌های Solana RPC هنوز آنلاین هستند.

 سولانا یک رقیب در حال افزایش برای اتریوم است که به پلتفرمی محبوب برای کلکسیون‌های NFT، برنامه‌های غیرمتمرکز (dapps) و بازی‌ها و خدمات مالی غیرمتمرکز (DeFi) تبدیل شده است.

 ارز دیجیتال SOL این شبکه در پاییز گذشته شاهد افزایش شدید ارزش خود بود، اما در ماه‌های اخیر در کنار بسیاری از سایر بازارهای رمزنگاری کاهش یافته است.  در حال حاضر، Solana در 24 ساعت گذشته 11 درصد کاهش یافته و به قیمتی کمی بالاتر از 40 دلار رسیده است، به ازای هر داده CoinMarketCap – کاهش 84 درصدی نسبت به اوج 260 دلاری نوامبر گذشته.

 سولانا در چند ماه گذشته دو دوره از کار افتادگی مهم را تجربه کرده است.  سپتامبر گذشته، این شبکه پس از غرق شدن در تراکنش‌های ارسال شده به پروتکل DeFi برای راه‌اندازی توکن جدید، تقریباً 18 ساعت از کار افتاد.  آزمایشگاه سولانا در یک گزارش پس از مرگ آن را “حمله انکار خدمات” توصیف کرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *