در آماده سازی برای ادغام اتریوم که اواخر امسال اتفاق می افتد، توسعه دهندگان این ادغام را در شبکه آزمایشی Ropsten فعال کرده اند.

 این ادغام بعد از ظهر چهارشنبه پس از اعلام اولین حرکت در 3 ژوئن انجام شد.

 زنجیره اثبات کار Ropsten با زنجیره بیکن اثبات سهام با ترکیب کدهای آنها در یکی ادغام شد.  ادغام امروزی برای بررسی اینکه آیا نرم افزار مشتری با استفاده از گره های اتریوم بدون هیچ اشکالی کار می کند بسیار مهم است.  تیم های نرم افزاری مشتری از جمله Lighthouse، Lodestar، Prysm، Teku، Besu، Erigon، go-ethereum (geth) و Nethermind در ادغام شرکت کردند.

 همین روند قرار است اواخر امسال با ادغام شبکه اصلی اتریوم اتفاق بیفتد، که هنوز تاریخی برای آن تعیین نشده است.  در واقع، رویداد امروز قرار بود به عنوان یک جلسه تمرین اصلی برای ادغام شبکه اصلی عمل کند، که اتریوم را از اجماع اثبات کار به اثبات سهام منتقل می کند.

 ویتالیک بوترین، یکی از بنیانگذاران اتریوم، اوایل امروز در لایو استریم گفت: «البته منظورم این است که ادغام به مدت ۶ ساعت به خوبی کار می‌کند، دلیلی بر موفقیت کامل نیست.  “همه این نوع مسائل طولانی مدت در مورد MEV و تمرکز و محافظت در برابر حملات DOS و چیزهایی وجود دارد که به طور بالقوه می توانند ما را به جای 2 دقیقه در طول فرآیند 3 هفته پس از ادغام گاز بگیرند.”

 آزمایشات قبلی شامل 10 انشعابات سایه در شبکه اصلی در ماه آوریل و ادغام دیگری در Kiln، یک شبکه آزمایشی دیگر بود.

 آزمون امروز با معیاری به نام سختی کل پایانی اندازه گیری می شود.  ادغام پس از رسیدن به این سطح از دشواری بلوک در نسخه اثبات کار فعال در نظر گرفته می شود.  نسخه اثبات کار Ropsten از یک معیار از پیش تعیین شده 50 کوادریلیون عبور کرد تا با بدست آوردن مصنوعی هش ریت از ادغام در برابر هرگونه فعالیت مخرب محافظت کند.

 قبل از فعال‌سازی ادغام، اپراتورهای گره باید به‌طور دستی کلاینت‌های خود را پیکربندی می‌کردند تا هم برای نسخه اثبات سهام و هم برای کلاینت‌های اثبات سهام، کلاینت‌های خود را نادیده بگیرند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *