|

ارائه شرایط ثبت نام برای ماینر های ارز دیجیتال توسط ازبکستان

مقامات در ازبکستان مجموعه ای از قوانین را برای ماینرهای رمزنگاری فعال در این کشور تهیه کرده و برای مشاوره عمومی ارائه کرده اند.  شرکت هایی که می خواهند ارزهای دیجیتال ضرب کنند باید در دولت ثبت نام کنند و از انرژی های تجدیدپذیر استفاده کنند.

 ازبکستان پیش نویس مقررات مربوط به بخش استخراج کریپتو را بررسی می کند

 بر اساس پیش‌نویس فرمان مدیر آژانس ملی پروژه‌های چشم‌انداز ازبکستان، نهادهای درگیر در استخراج ارز دیجیتال باید هر سال گواهینامه خود را ثبت و تمدید کنند.  NAPP ناظر اصلی ارزهای دیجیتال کشور است که مستقیماً تابع دولت رئیس جمهور شوکت میرضیایف است.

 این سند اخیراً برای رایزنی های عمومی منتشر شده است که تا 9 جولای ادامه خواهد داشت و قبلاً تعدادی پیشنهاد را به خود جلب کرده است.  این تعاریف کلیدی مربوط به فعالیت صنعتی استخراج ارز دیجیتال، از جمله برای اصطلاحات استخراج رمزنگاری، ماینر، و تجهیزات ماینینگ را معرفی می کند.

 این فرمان بیان می‌کند که استخراج کریپتو مشمول ثبت اجباری است، در حالی که اشاره می‌کند که فعالیتی نیست که نیاز به مجوز داشته باشد.  همچنین ماینرهای کریپتو را موظف می‌کند از برق تولید شده توسط ایستگاه‌های فتوولتائیک استفاده کنند و آن‌ها را از تامین برق از منبع تامین خود به هر شخص ثالث منع می‌کند.

 مزارع استخراج بیت کوین همچنین اجازه خواهند داشت تا از طریق یک کنتور برق جداگانه به شبکه برق ملی متصل شوند تا از عملکرد پایدار سخت افزار خود اطمینان حاصل کنند.  این در مورد زمان اوج مصرف، بین ساعت 5 بعد از ظهر اعمال می شود.  و ساعت 10 شب و همچنین در شب از ساعت 10 شب.  تا ساعت 6 صبح که هزینه اضافه پرداخت می کنند.

 اما عدم دسترسی به نیروگاه خورشیدی عملیاتی آماده تولید برق، تخلف از قوانین تلقی خواهد شد.  همین امر در مورد «کاوی پنهان» نیز صدق می‌کند، زمانی که سخت‌افزار شخص دیگری بدون اطلاع او استفاده می‌شود، استخراج در مکانی متفاوت از مکان مشخص‌شده در هنگام ثبت نام، و همچنین استخراج «دارایی‌های رمزنگاری ناشناس».

 ماینرهای مجاز باید اطلاعات مربوط به تراکنش‌ها با ارزهای دیجیتال استخراج‌شده را با رعایت مهلت‌ها و رویه‌های تعیین‌شده توسط نهاد نظارتی در NAPP ثبت کنند.  آنها مالیات بر دارایی های رمزنگاری دریافتی به عنوان درآمد نخواهند پرداخت.  در این فرمان آمده است که سکه های دیجیتال ضرب شده باید فقط در پلتفرم های مبادلات رمزنگاری ثبت شده در کشور فروخته شوند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *