ارتقاء vasil در کاردانو فعال شد

در روز یکشنبه، ارتقاء Vasil در Cardano Testnet فعال شد و مهمترین مرحله را با شروع شمارش معکوس ارتقاء Mainnet رقم زد.

 این جدیدترین استقرار در مرحله باشو در توسعه کاردانو است و به عنوان یک حرکت قبل از هارد فورک عمل می کند.  شبکه آزمایشی Vasil توسعه دهندگان، SPOها و صرافی ها را قادر می سازد تا ادغام های مختلف را برای چهار هفته آینده آزمایش و اجرا کنند.  این اطمینان حاصل می کند که تمام حفره ها به درستی مهر و موم شده اند تا اطمینان حاصل شود که فرآیند ارتقا قبل از فشار دادن سوئیچ ارتقا به طور ایمن تسهیل می شود.

 هنگامی که توسعه دهندگان و SPO ها راحت و آماده باشند ، هارد فورک Vasil می تواند رخ دهد.  تیم هریسون، معاون انجمن و اکوسیستم در IOHK روز دوشنبه در وبلاگی نوشت.

 آخرین اقدام پس از آن صورت می‌گیرد که توسعه‌دهندگان در 29 ژوئن یک پیشنهاد به‌روزرسانی را برای شبکه آزمایشی Cardano ارائه کردند. انتظار می‌رود ارتقاء Vasil طیف گسترده‌ای از ویژگی‌ها را اجرا کند که عملکرد و قابلیت همکاری Cardano را افزایش دهد.  مهمتر از همه، این ارتقا پلتفرم Plutus را بهبود می بخشد که توسعه دهندگان را قادر می سازد تا DApp های سریعتر و کارآمدتر ایجاد کنند.

 همچنین باید «پایپ لاینینگ انتشار» را معرفی کند که به دنبال بهبود زمان انتشار بلوک است.  همانطور که ZyCrypto گزارش داد، خط لوله به ویژه برای توسعه دهندگان dApp یک آهنربا بوده است، زیرا عملکرد قابل توجه و توان عملیاتی بهبود یافته را برای Cardano و هزینه های پایین به ارمغان می آورد.

 ارتقاء Vasil همچنین تعدادی بهبود اسکریپت رمزنگاری جدید را با هدف افزایش قابلیت‌های ارتباطی Cardano با سایر بلاک چین‌ها معرفی خواهد کرد.

 در حالی که پیشرفت به‌روزرسانی Vasil کند بوده است، تیم IOHK قبلاً از تاخیرهای بی‌وقفه دفاع کرده است.  در وبلاگ روز دوشنبه، تیم اشاره کرد که پروژه Vasil “یک برنامه کاری پیچیده” بوده است، و خاطرنشان کرد که ارتقاء شبکه اصلی زمانی رخ خواهد داد که همه راحت و آماده باشند.

 این تیم همچنین اظهار داشت که “نگرانی اصلی” آنها اطمینان از این است که ارتقاء “به شیوه ای امن و ایمن تسهیل می شود.”  با آخرین پیشرفت، ارتقاء شبکه اصلی می تواند در پایان ژوئیه یا اوایل آگوست انجام شود.

 در همین حال، ADA Cardano در روز دوشنبه بیش از 4 درصد افزایش یافت و طبق داده‌های CoinMarketcap، تا زمان نگارش این خبر، این ارز دیجیتال با قیمت 0.46 دلار معامله می‌شود.  با این حال، هر چند که ممکن است چشمگیر به نظر برسد، ADA هنوز 84.75٪ کمتر از بالاترین قیمت خود یعنی 3 دلار است.  کاردانو در حال حاضر هفتمین دارایی بزرگ رمزنگاری با ارزش بازار 15.8 میلیارد دلار است.

 با این حال، با وجود این کاهش، طبق گزارش اخیر پانل Finders از متخصصان Fintech، انتظار می‌رود که ADA قیمت فعلی خود را بیش از سه برابر کند و تا پایان سال 2022 به 2.79 دلار یا بالاتر از آن بسته شود.

 ونسا هریس، مدیر ارشد محصول Permission و همچنین یکی از اعضای پانل معتقد است که ADA می تواند از پیش بینی های پانل در سال 2022 پیشی بگیرد و به 3 دلار برسد.  از نظر او، جدای از افزایش مداوم پذیرش جهانی ارزهای دیجیتال، موارد استفاده منحصر به فرد ADA آن را در موقعیت بهتری برای رشد قرار می دهد.

 هریس اخیراً گفته است: «این یکی از معدود پلتفرم‌های قرارداد هوشمند است که امنیت، صحت و غیرمتمرکز بودن را با پشتوانه روش‌های رسمی و تحقیقات بررسی‌شده در هسته خود قرار داده است».  در حالی که این بدان معناست که کاردانو در کوتاه‌مدت آگاهانه‌تر حرکت می‌کند، اما این انعطاف‌پذیری بلندمدت باید از پذیرش توسط دولت‌ها و سازمان‌های غیردولتی حمایت کند.»

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *