ارتقای پروتکل حریم خصوصی Monero فعال شد.

ارتقای پروتکل حریم خصوصی Monero فعال شد

هارد فورک برای ارتقاء پروتکل‌ های حریم خصوصی یکی از محبوب ‌ترین ارز های دیجیتال، Monero ، امروز با موفقیت تکمیل شد. فورک در بلوک 2,688,888 اتفاق افتاد و شبکه را با مجموعه ای از ویژگی های جدید حفظ حریم خصوصی بهبود بخشید:

– تعداد امضاکنندگان برای امضای حلقه از 11 به 16 برای هر تراکنش افزایش یافته است. امضای حلقه، امضای دیجیتالی است که می تواند توسط هر عضوی در یک گروه تولید شود. تعیین اینکه کدام کلید (از آن گروه از کلیدها) برای ایجاد امضا استفاده شده است، اکنون از نظر محاسباتی غیرممکن است. امضای حلقه، ردیابی مبدا تراکنش مونرو را غیرممکن می کند.
– الگوریتم قبلی Bulletproofs به Bulletproofs+ ارتقا یافت. ضد گلوله ها proof هایی با دانش صفر هستند که معاملات محرمانه را فعال می کنند Bulletproofs+ .اندازه تراکنش را کاهش می دهد و سرعت تراکنش را افزایش می دهد. انتظار می رود عملکرد کلی 5-7٪ بهبود یابد.
– تگ‌ های مشاهده راه جدیدی برای سرعت بخشیدن به همگام‌ سازی کیف پول تا 30 الی 40 درصد است. کیف پول هایی که از مونرو پشتیبانی می کنند شامل Ledger و Trezor، دو کیف پول سخت افزاری محبوب هستند. Cake wallet یک کیف پول داغ (آنلاین) است که در ابتدا ارز دیجیتال مونرو را عرضه نمیکرد و منحصر به مونرو بود، اما اکنون از بیت کوین (BTC)، لایت کوین (LTC) و haven  ​​(XHV) نیز پشتیبانی می کند.
– تغییرات کارمزد نوسانات کارمزد را به حداقل می رساند و امنیت کلی شبکه را بهبود می بخشد.
– عملکرد چند امضایی بهبود یافته است و وصله های امنیتی مهم اضافه شده است

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *