بیت کوین ز بانک آمریکا پیشی گرقت

ارزش بازار بیت کوین از جی پی مورگان، بانک آمریکا پیشی می گیرد

بیت کوین (BTC) فشار فروش را در سال 2022 افزایش داده است، عاملی که بر ارزش دارایی نیز تأثیر گذاشته است. علیرغم خروج سرمایه طولانی از بیت کوین، ارزش بازار دارایی نسبت به سهام سنتی منتخب که دارایی های ملموس دنیای واقعی را اداره می کنند، برتری دارد.

در بررسی دقیق، تا 18 اکتبر، بیت کوین دارای ارزش بازار 374.78 میلیارد دلاری بود که این ارز دیجیتال پرچمدار را به عنوان چهاردهمین کلاس دارایی با ارزش در سطح جهان قرار داد. ارزش بازار بیت کوین بالاتر از ارزش گذاری زنجیره خرده فروشی Walmart است که بر اساس داده های شرکت ها در بازار 363.93 میلیارد دلار است.

در فضا های دیگر، بیت‌کوین غول رسانه‌ های اجتماعی متا پلتفرم ‌ها (NASDAQ: FB) و JPMorgan را که به ترتیب 360.58 میلیارد دلار و 349.31 میلیارد دلار ارزش بازار را در اختیار دارند، کاهش داده است. قابل توجه است که طرفداران بیت کوین این دارایی را به عنوان طلای دیجیتالی معرفی می کنند، اما این ارز دیجیتال به طور قابل توجهی از فلز گرانبها که با ارزش بازار 10.942 تریلیون دلار در رتبه اول قرار دارد، عقب است.

شایان ذکر است که بیت کوین علیرغم وجود تقریباً یک دهه، سرمایه بیشتری نسبت به شرکت های برجسته جمع آوری کرده است. در عین حال، بیت کوین می تواند بدون نوسانات گسترده بازار، رتبه بالاتری داشته باشد.

در واقع، ارزش بیت کوین زمانی که دارایی در اواخر سال 2021 به اوج خود رسید، از 1 تریلیون دلار کاهش یافته است.

علاوه بر این، با وجود نوسانات، قیمت بیت کوین اخیراً تثبیت شده است و در حدود 20000 دلار تثبیت شده است. حرکت قیمت با ارتباط بیت کوین با برخی از دارایی های سنتی برجسته صورت گرفته است. در این خط، هر دو گروه دارایی به طور قابل توجهی در منطقه قرمز در میان یک محیط تورمی بالا که ناشی از افزایش نرخ بهره فدرال رزرو است، معامله شده اند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *