ارسال اشتباه 400 میلیون دلار اتریوم!

ارسال اشتباه 400 میلیون دلار اتریوم

ارسال اشتباه 400 میلیون دلار اتریوم!

کریپتو دات کام ۴۰۰ میلیون دلار اتریوم را به یک آدرس اشتباهی ارسال کرد!

صرافی Cryptocurrency Crypto.com در اواخر اکتبر به اشتباه 320000 ETH را به یک آدرس کیف پول مرتبط با Gate.io ارسال کرد. در حالی که پلتفرم از آن زمان دارایی ها را بازیابی کرده است، Changpeng Zhao مدیرعامل بایننس به کاربران توصیه کرد که بهتر است از این پلتفرم دوری کنند.

فروپاشی بی‌سابقه FTX، زمانی سومین صرافی بزرگ ارزهای دیجیتال بود که در خلال بحران اخیر کریپتو، شهرت خود را به عنوان پادشاه نجات ارزهای دیجیتال به دست آورد، باعث شد بسیاری از صنعت کریپتو نسبت به قابلیت اطمینان بازیکنان متمرکز ابراز نگرانی کنند.

در تلاش برای رفع این شک و تردید، مدیران ارزهای دیجیتال شروع به به اشتراک گذاشتن مدارک ذخایر خود کردند. برای اولین بار، Crypto.com آدرس های رمزنگاری خود را منتشر کرد و نشان داد که چه مقدار و چه ارزهای رمزنگاری شده را از طرف مشتریان خود ذخیره می کند.

با این حال، کاربران به سرعت انتقال مشکوک 320000 ETH را به یک آدرس کیف پول مرتبط با Gate.io در تاریخ 21 اکتبر 2022 تشخیص دادند، عمدتاً به این دلیل که صرافی ادعا می کند که همه ارزهای رمزنگاری شده متعلق به کاربر به صورت آفلاین در انبار سرد با همکاری سخت افزار نگهداری می شوند. Ledger ارائه دهنده کیف پول

کریس مارسالک، مدیرعامل Crypto.com فاش کرد که این تراکنش یک اشتباه بوده است. وی گفت: «قرار بود به یک آدرس سردخانه جدید منتقل شود، اما به آدرس صرافی خارجی در لیست سفید ارسال شد.»

«ما با تیم گیت کار کردیم و متعاقباً وجوه به سردخانه ما بازگردانده شد. فرآیند و ویژگی‌های جدیدی برای جلوگیری از تکرار این اتفاق اجرا شد.»

علی رغم توضیحات، جامعه رمزنگاری مزه ترشی از پلتفرم باقی مانده است. بسیاری از کاربران کریپتو این سوال را مطرح کرده اند که چگونه ممکن است تصادفاً 400 میلیون دلار ETH به آدرسی که گیرنده تعیین شده نیست ارسال شود.

قابل ذکر است، این اولین بار نیست که Crypto.com چنین اشتباهی را مرتکب می شود. در ماه آگوست، صرافی پس از اینکه فاش شد که به‌طور تصادفی 10.5 میلیون دلار استرالیا (به ارزش بیش از 7 میلیون دلار) را به جای بازپرداخت 100 دلار استرالیا (67 دلار) برای سرمایه‌گذاران مستقر در ملبورن ارسال کرده، خبرساز شد. چیزی که اوضاع را بدتر می کند این است که این حادثه در ماه می 2021 رخ داد و تا دسامبر 2021 بی توجه بود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × پنج =