مدیرعامل Terraform Labs، Do Kwon، پیشنهاد خود را برای احیای بلاک چین Terra – در میانه رای گیری در مورد اینکه آیا باید اجرا شود یا خیر، اصلاح کرده است.

 پس از انفجار استیبل کوین TerraUSD (UST)، مدیرعامل Terraform Labs، Do Kwon، طرحی را برای تولد دوباره پیشنهاد کرد که در آن پیشنهاد ایجاد توکن‌های Luna (LUNA) 2.0 روی یک بلاک چین جدید را ارائه کرد.

 امروز او این پیشنهاد را اصلاح کرد علیرغم اینکه طرح اصلی در حال حاضر از طریق رای گیری زنجیره ای انجام می شود.  در حالی که این پیشنهاد به اصطلاح “تولد مجدد” هنوز پابرجاست، کوان اظهار داشت که او چند پارامتر توزیع را “برای تطبیق با بازخورد جامعه” ویرایش کرده است.

 اولین تغییر، توزیع توکن‌های LUNA 2.0 را به دارندگان UST کاهش می‌دهد که توکن‌هایشان را در زمان انجام عمق‌بندی روی Anchor گذاشته بودند.  سهم توزیع آنها از 20 درصد به 15 درصد کاهش یافت.

 دوم، Kwon برنامه واگذاری دو دسته از سهامدارانی را که برای دریافت سهمی از توکن‌های جدید پیشنهاد شده‌اند، تغییر داد.  در اینجا، Kwon بازگشایی توکن های اولیه تخصیص توکن های LUNA 2.0 را از 15٪ به 30٪ افزایش داد – با 70٪ باقیمانده برای یک دوره واگذاری دو ساله قفل شد.

 غیرعادی است که یک پیشنهاد در میان رای گیری زنجیره ای اصلاح شود.  به همین دلیل است که تغییرات امروزی Kwon باعث شده است که برخی اعتبار آن را زیر سوال ببرند.  معمولاً هرگاه تغییری در پیشنهادی ایجاد شود، از قبل انجام می شود و نه در حین رأی گیری.  FatMan، یک تحلیلگر و مفسر ناشناس Terra، این واقعیت را برجسته کرد که یک پیشنهاد جدید باید با رای جدیدی ارائه شود.

 FatMan گفت: “چگونه می توانید اصلاحات قابل توجهی را در یک پیشنهاد در اواسط رای ایجاد کنید، در حالی که اکثر مردم قبلاً (به سند اصلی) رای داده اند؟”  او افزود که «تغییرات قابل توجه باید به عنوان یک پیشنهاد کاملاً جدید ارسال شود.»

 پیشنهاد اصلی کوان روز چهارشنبه به رای تایید کننده رفت.  در زمان نگارش این مقاله، اکثریت زیادی از آرا (80 درصد) موافق آن هستند و تنها 15 درصد با حق وتو مخالف آن هستند.  هنوز خیلی زود است که بگوییم با توجه به اینکه پنج روز دیگر به پیشنهاد کوان رای داده می شود یا خیر.  اگر درصد «نه با حق وتو» از سطح 33.4 درصد عبور کند، کل پیشنهاد با وجود این واقعیت که اکثریت از تأیید کنندگان حمایت می شود، لغو می شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *