حجم معاملات بیت کوین در فیلیپین

افزاریش 40% حجم معاملات بیت کوین در فیلیپین

همانطور که داده‌ ها نشان می‌دهد، معاملات بیت‌کوین در فیلیپین در سال گذشته به شدت افزایش یافته است. حجم معاملات P2P این دارایی تقریباً 40 درصد بین سه ماهه سوم 2021 و سه ماهه سوم 2022 افزایش یافته است. در حال حاضر، حجم هفتگی معاملات بیت کوین در برابر پزو فیلیپین حدود 80 میلیون پزو است.

حجم در جولای 2022 به اوج خود رسید و به بالاترین حد خود رسید که نزدیک به 110 میلیون پزو را لمس کرد. سه ماهه سوم سال 2021 حجم کمی کمتر شد، به طور متوسط ​​حدود 85 میلیون.

به طور کلی، حجم به طور قابل توجهی بالاتر بوده است و نشان دهنده روند رو به رشد علاقه بیت کوین در کشور است. به عنوان مثال، در جولای 2021، متوسط ​​حجم هفتگی تقریباً 70 میلیون پزو بود. دوازده ماه بعد، این رقم تقریباً 100 میلیون پزو بود.

همین داستان برای دوره‌های 1 ساله بین آگوست و سپتامبر نیز وجود دارد و سپتامبر 2022 نیز اوج‌های قابل توجهی را در حجم معاملات هفتگی نشان می‌دهد. در مقایسه با چند سال پیش، ارقام حتی چشمگیرتر هستند.

در سال 2020، حجم معاملات هفتگی حدود 40 میلیون پزو بود. بازار فیلیپین از آن زمان تاکنون رشد قابل توجهی داشته است، مشابه روند کلی در آسیا.

در مورد اینکه چرا فیلیپینی ها به بیت کوین و کریپتو روی آورده اند، می تواند به دلیل نرخ بالای تورم در این کشور باشد که به بالاترین حد در 4 سال گذشته رسیده است. در سپتامبر 2022، این کشور نرخ تورم 6.9 درصدی را ثبت کرد. مقامات احتمالاً مانند بسیاری از کشورها نرخ بهره را افزایش خواهند داد.

نرخ تورم تأثیر عمیقی بر پذیرش دارایی هایی مانند بیت کوین داشته است. ونزوئلا و آرژانتین نمونه های بارز این موضوع هستند و شهروندان بارها برای مبارزه با تورم فوق العاده به بیت کوین روی آورده اند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *