افزایش استفاده از یو‌اس‌دی کوین به‌جای تتر پس از ورشکستگی صرافی FTX

افزایش استفاده از یو‌اس‌دی کوین به‌جای تتر پس از ورشکستگی صرافی FTX

افزایش استفاده از یو‌اس‌دی کوین به‌جای تتر پس از ورشکستگی صرافی FTX

پس از توالی وحشیانه ای از رویدادها که منجر به فروپاشی چندین شرکت مرتبط با رمزارز در سال 2022 شد، ورشکستگی FTX ضربه بزرگی به اعتماد عمومی به نهادهای رمزنگاری متمرکز وارد کرد.

در این دوره از نوسانات شدید بازار، سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال USD Coin Circle (USDC) را به USDT تتر ترجیح دادند. طبق داده‌های گلس‌نود، در حالی که USDT بزرگترین استیبل کوین از نظر ارزش بازار است، USDC حجم انتقال بیشتری دارد.

بر اساس داده ها، USDC دارای حجم انتقال 15 میلیارد دلار است، در حالی که حجم USDT 3 میلیارد دلار است. در مجموع، USDC ۷ تریلیون دلار از USDT پیشی می‌گیرد.

در همین حال، نمودار Glassnode زیر نشان می دهد که اختلاف در حجم انتقال همیشه اینگونه نبوده است. حجم USDT در سال 2020 و اوایل سال 2021 از USDC بهتر بود. اما در سال 2022 زمانی که حجم استیبل کوین با پشتوانه Circle شروع به رشد کرد، این وضعیت تغییر کرد.

در آن زمان، USDT با افزایش نظارت‌های نظارتی در مورد ذخایر خود همراه با سقوط LUNA Terra مواجه شد، که این نگرانی‌ها را در مورد اینکه آیا استیبل‌کوین می‌تواند ارزش دلاری خود را از دست ندهد، ایجاد کرد.

از نظر موجودی مبادله، داده‌های Glassnode نشان می‌دهد که USDC در حال لذت بردن از پذیرش بیشتر پس از فروپاشی FTX است. بر اساس داده ها، USDC در مبادلات به 5 میلیارد دلار نزدیک می شود.

پیش از این، پذیرش USDC در سال 2022 به دلیل تصمیم بایننس برای تبدیل موجودی کاربران در USDC و سایر استیبل کوین ها به BUSD کاهش یافته بود. با این حال، با فروپاشی FTX FUD که منجر به برداشت رکورد از بایننس شد، پذیرش USDC شروع به روند صعودی در پایان سال کرد. علاوه بر این، Coinbase همچنین از کاربران خود خواست تا USDT خود را به صورت رایگان به USDC تبدیل کنند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 5 =