پس از از دست دادن بیش از 99 درصد از ارزش کل خود در روز پنجشنبه، قیمت LUNA بیش از 1000 درصد افزایش یافت و به 0.0005395 دلار در روز شنبه رسید و احساسات صعودی را در بین سرمایه گذاران LUNA برانگیخت.

 این هفته، LUNA شاهد بزرگترین فروش خود بود، پس از UST، استیبل کوین الگوریتمی ایجاد شده توسط Terra به زیر قیمت 1 دلار سقوط کرد و در روز چهارشنبه به 0.22 دلار سقوط کرد.  ظاهراً این قطع رابطه در نتیجه آن اتفاق افتاد که برخی از سرمایه‌گذاران بزرگ ارزهای دیجیتال، استیبل کوین را برای «دارایی‌های ایمن‌تر» کنار گذاشتند و نگران بودند که طرح Terra برای حمایت از UST با استفاده از بیت‌کوین نتیجه معکوس داشته باشد.

 این وضعیت توسط سایر استیبل کوین‌ها از جمله تتر (USDT) بدتر شد که به 95 سنت در برخی صرافی‌ها در روز پنج‌شنبه سقوط کرد و «ترس ناشی از حدس و گمان» ادامه‌دار را کاهش داد.

 در این فرآیند، بیت کوین نیز در روز پنجشنبه نزدیک به 26000 دلار سقوط کرد و سایر ارزهای رمزپایه را با خود همراه کرد و ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال بیش از 18 درصد کاهش یافت.  با این حال، افت ناگهانی LUNA است که به نظر می رسد مورد توجه بیشتر معامله گران قرار گرفته است.  پس از رسیدن به بالاترین قیمت 119.18 دلاری در 5 آوریل، LUNA یک عقب نشینی معمولی را همراه با سایر ارزهای دیجیتال قبل از فروش عظیم این هفته آغاز کرد.

 روز جمعه، پس از اینکه تیم Terra از توقف بلاک چین Terra “با برنامه ای برای بازسازی آن” خبر داد، LUNA متحمل ضربه دیگری شد که باعث شد بایننس معامله جفت های LUNA را متوقف کند.

 علیرغم اینکه هنوز به طور قابل توجهی کمتر از بالاترین حد خود است، موج روز شنبه هوای جدیدی به LUNA دمیده است.  روز جمعه، بایننس، بزرگترین صرافی رمزارز جهان از نظر حجم معاملات، نظر خود را تغییر داد و پس از موافقت تیم Terra برای راه‌اندازی تولید بلاک در بلاک چین Terra، LUNA را مجدداً در فهرست قرار داد.

 در حالی که برخی از سرمایه‌گذاران کاملاً فرصت‌طلب هستند و امیدوارند که جهش LUNA را از بین ببرند، به نظر می‌رسد برخی دیگر از برنامه Terraform Lab برای احیای شبکه تحریک شده‌اند.  این امر شاهد افزایش بیش از 1000 درصدی حجم معاملات LUNA در 24 ساعت گذشته بوده است و معامله گران اکنون تصور می کنند LUNA یک رالی شبیه به SHIB را رقم بزند.

کوان گفت : «من هنوز معتقدم که اقتصادهای غیرمتمرکز مستحق پول غیرمتمرکز هستند، اما واضح است که UST در شکل فعلی آن پول نخواهد بود.  تیم Terra در حال حاضر روی یک “طرح احیای اکوسیستم Terra” کار می کند، که به وضوح اکثر طرفداران Terra را خشنود کرده است، همانطور که در اوج امروز دیده می شود.

 در زمان نوشتن، LUNA با قیمت 0.00045 دلار معامله می شود که در روز گذشته 1448.53 درصد افزایش یافته است در حالی که UST به 0.19 دلار کاهش یافته است.  با این حال، نوسانات در این دارایی ها “بسیار” است و سرمایه گذاران باید “با احتیاط عمل کنند.”

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *