افزایش مجازات استخراج غیر مجاز ارز های دیجیتال را افزایش داد

افزایش مجازات استخراج غیر مجاز ارز های دیجیتال را افزایش داد دارا صدهزاری

ایران قوانین جدیدی را برای افزایش مجازات‌ها برای استخراج غیرقانونی ارز دیجیتال در این کشور، از جمله جریمه‌های اضافی و زندان تهیه کرده است.  هرگونه استفاده از برق یارانه ای برای مشترکین خانگی، صنعتی، کشاورزی و تجاری برای استخراج ارز دیجیتال ممنوع است.

 مجازات های جدید استخراج غیرقانونی ارزهای دیجیتال در ایران

 به گزارش روز یکشنبه ایرنا، یک مقام مسئول در شرکت تولید، توزیع و انتقال نیروی برق ایران (توانیر) گفت: دولت قوانین جدیدی را برای افزایش مجازات استخراج غیرمجاز ارزهای دیجیتال تصویب خواهد کرد.

 محمد خدادادی بهلولی توضیح داد که بر اساس قانون جدید:

 مجازات های افزایش یافته شامل افزایش حداقل سه و حداکثر پنج برابر جریمه، حبس متخلف و ابطال پروانه کسب متخلف است.

 خدادادی گفت: هرگونه استفاده از برق یارانه ای برای مشترکان خانگی، صنعتی، کشاورزی و تجاری برای استخراج ارز دیجیتال ممنوع است.

 دولت ایران استخراج ارزهای دیجیتال را به عنوان یک صنعت در سال 2019 تایید کرد. در ژانویه 2020، وزارت صنعت، معدن و تجارت بیش از 1000 مجوز برای عملیات استخراج ارزهای دیجیتال صادر کرد.

 با این حال، مقامات ایرانی گفتند که برخی از ماینرهای غیرمجاز از برق خانگی برای استخراج ارزهای دیجیتال استفاده می‌کنند که منجر به مشکلات بزرگی برای صنعت برق کشور می‌شود.  در دسامبر سال گذشته، به ماینرهای کریپتو دستور داده شد تا عملیات خود را متوقف کنند تا از خاموشی های زمستانی جلوگیری کنند.  طبق گزارش‌ها، در ماه سپتامبر، مقامات بیش از 220000 دستگاه ماینینگ را مصادره کردند و نزدیک به 6000 مزرعه استخراج غیرقانونی رمزارز را در سراسر کشور تعطیل کردند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × دو =