افزایش 10 درصدی اندازه بلوک های کاردانو

افزایش 10 درصدی اندازه بلوک های کاردانو دارا صدهزاری

تیم کاردانو (ADA) علاوه بر هاردفورک آینده‌اش Vasil که توان عملیاتی تراکنش را به شدت افزایش می‌دهد، سخت در تلاش است تا عملکرد شبکه را حتی تحت افزایش بیشتر قرار دهد.

 به طور خاص، شرکت تحقیقاتی و توسعه‌دهنده Cardano Input Output HK اندازه بلوک شبکه اصلی بلاک چین را 10٪ یا 8 کیلوبایت افزایش می‌دهد، این شرکت در 25 آوریل اعلام کرد که این تغییر قرار است در همان روز در ساعت 20:20 ساعت UTC اعمال شود.

 در یک سری توییت‌های بعدی، تیم توسعه‌دهنده توضیح داد که این به‌روزرسانی چیست و چه چیزی برای کل اکوسیستم به دنبال دارد.  به عبارت ساده، اندازه بلوک فعلی 80 کیلوبایت است و به روز رسانی آن را با یک بلوک اضافی 8 کیلوبایت به 88 کیلوبایت افزایش می دهد.

 بلاک ها به دسته های تراکنش هایی اطلاق می شوند که روی یک بلاک چین تایید و نوشته می شوند و افزایش اندازه آنها به این معنی است که تراکنش های بیشتری را می توان در هر بلوک گنجاند، ظرفیت شبکه را افزایش داد و زمان تراکنش را در این فرآیند کاهش داد.

 برای کاردانو چه معنایی دارد

تیم توضیح داد، بنابراین، به عنوان بخشی از برنامه‌های سال 2022 برای مقیاس‌پذیری کاردانو، این افزایش به طور چشمگیری شبکه را افزایش می‌دهد و توان عملیاتی و عملکرد برنامه‌های غیرمتمرکز (DApps) ساخته شده روی آن را بیشتر می‌کند.

 به روز رسانی های برنامه ریزی شده و گذشته

 شایان ذکر است که فینبولد در ماه مارس گزارشی از برنامه ریزی تیم کاردانو برای هاردفورک Vasil برای ماه ژوئن با هدف رشد پروتکل و افزایش قابل توجه توان تراکنش و همراه با آن، حجم و نقدینگی گزارش داد.

 علاوه بر این، این شبکه اخیرا مبدل Cardano ERC-20 را راه اندازی کرد که پشتیبانی از انتقال توکن ERC-20 را به پلتفرم خود معرفی کرد و “تنوع موارد استفاده را برای توسعه دهندگان برنامه ها و مشاغل” گسترش داد.

 در جاهای دیگر، دیگر موفقیت‌های اخیر بلاک چین شامل فراتر رفتن از 2000 قرارداد هوشمند برای اولین بار، افزودن نزدیک به 100000 کیف پول در یک ماه و ثبت 400 پروژه جدید بر اساس آن در یک ماه است.

 در همین حال، ارز دیجیتال بومی این شبکه، ADA، اخیراً با کاهش قیمت 2.91 درصدی طی 24 ساعت و 3.81 درصدی در طول هفته، به 0.8656 دلار در زمانی که در زمان چاپ ایستاده بود، معامله می شود.

 در اوایل آوریل، جامعه ارزهای دیجیتال برآورد خود را مبنی بر اینکه کاردانو تا پایان ماه با قیمت 1.35 دلار معامله خواهد کرد، بیان کرده بود.  اینکه آیا اخبار مربوط به توسعه اخیر به افزایش قیمت و رسیدن به میانگین تخمینی کمک می کند یا خیر، باید دید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + 7 =