انتقال تصادفی 10.5 میلیون دلار

انتقال تصادفی 10.5 میلیون دلار

Crypto.com به طور تصادفی 10.5 میلیون دلار به جای بازپرداخت 100 دلار به مشتری منتقل کرد. اسناد دادگاه ادعا می کنند که گیرنده بخشی از وجوه را برای خرید یک عمارت مجلل پس از دریافت آن استفاده کرده است.

به گزارش خبرگزاری محلی 7News، دو زن به نام‌ های Manivel Thevamanogari و خواهرش Gangadory Thevamanogari پس از مرتکب خطا در بازپرداخت 100 دلار استرالیا، مبلغ 10.5 میلیون دلار استرالیا از صرافی کریپتو سنگاپور Crypto.com دریافت کردند. ظاهراً یکی از کارمندان به جای مبلغ بازپرداخت، یک شماره حساب را در بخش پرداخت تایپ کرده است که منجر به انتقال اشتباه به حساب بانکی آنها شده است.

این حادثه در ماه مه 2021 رخ داد، اما تا زمانی که یک حسابرسی سالانه در دسامبر 2021 انجام شد، کشف نشد. پس از طرح دعوی، دادگاه عالی ویکتوریا اخیراً حکم داد که وجوه باید به شرکت بازگردانده شود. با این حال، به نظر می رسد که Manivel قبلاً 1.35 میلیون دلار استرالیا از این سرمایه را برای یک خانه لوکس پنج اتاق خوابه در Craigieburn هزینه کرده است. به او دستور داده شد که ملک را بفروشد و وجوه باقیمانده را برگرداند، در غیر این صورت با اهانت به اتهامات دادگاه مواجه خواهد شد. این پرونده در ماه اکتبر به دادگاه باز می گردد.

در رابطه با این پرونده، جاستین لارنس از وکلای هندرسون و بال گفت:

«شکی نیست که اگر آن را در حساب خود می دیدید، می دانستید که نباید وجود داشته باشد، و در واقع این مسئولیت بر عهده شماست که با فرستنده تماس بگیرید و بگویید، ببینید، این نباید به حساب من وارد می شد.»
برخلاف تراکنش‌ های کریپتو که نهایی و غیرقابل برگشت هستند، این امکان برای مؤسسات مالی متمرکز وجود دارد که تراکنش‌ های اشتباه را معکوس کنند. با این حال، با توجه به زمان لازم برای کشف خطا و اینکه وجوه Crypto.com پس از دریافت از حساب اصلی خارج و منتقل شده است، در این مورد، یک معکوس کردن تراکنش ساده غیرممکن است.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *