دور آزمایشی کاردانو

بنیانگذار Cardano، چارلز هاسکینسون، با ارتقاء اولین مجموعه SPOها (اپراتورهای استخر سهام) به Cardano node 1.35.0 که اخیراً منتشر شده است، مشتاق به نظر می رسد.  در آخر هفته، Cardano’s IOHK خبر مثبتی مبنی بر انتشار موفقیت آمیز آن را به اشتراک گذاشت و Cardano node 1.35.0 را تگ کرد، که می گوید نامزد نهایی نسخه اصلی Vasil خواهد بود.  این شرکت اضافه کرد که به جامعه SPO که از شبکه آزمایشی پشتیبانی می‌کنند اطلاع داده است که گره جدید برای استقرار آماده است.  راه اندازی گره، به گفته توسعه دهنده Cardano، همچنان یک “نقطه عطف مهم” است که منجر به هاردفورک Vasil می شود.

 این به این دلیل است که پیشنهاد ارتقاء شبکه آزمایشی به محض پیوستن 75 درصد از اپراتورهای استخر ارائه می شود و تراکم زنجیره لازم را تضمین می کند.

 IOHK ادعا می کند که نرم افزار اصلی Cardano بر اساس به روز رسانی های منتشر شده در آخر هفته، اکنون با کد کامل است.  بهبود عملکرد و هزینه مثبت نیز در طول آزمایش کد جدید Plutus v2 مشاهده شد که شامل CIP های جدیدی نیز می شود که می تواند عملکرد قرارداد هوشمند را به میزان قابل توجهی افزایش دهد.

 چهار CIP مختلف، از جمله CIP-31 (ورودی های مرجع)، CIP-32 (مدادهای درون خطی)، CIP-33 (اسکریپت های مرجع) و CIP-40 (خروجی های وثیقه)، انتظار می رود در به روز رسانی آتی Vasil گنجانده شوند.

 فعالیت افزایش می یابد

 IOG به آماده سازی برای انتشار هاردفورک شبکه آزمایشی Vasil ادامه می دهد.  پس از انتشار موفقیت آمیز شبکه هاردفورک، صرافی ها و SPOها باید چهار هفته فرصت داشته باشند تا تمام کارهای تست و یکپارچه سازی لازم را قبل از فورک شبکه اصلی انجام دهند.

 همانطور که U.Today گزارش داد، راه اندازی شبکه اصلی Vasil Hardfork برای اواخر ژوئن برنامه ریزی شده بود، اما از آن زمان به تعویق افتاد.  طبق برنامه بازنگری شده، اکنون پیش بینی می شود که در اواخر جولای رخ دهد.  از آنجایی که جامعه امیدوار است رویداد Vasil HFC موفقی داشته باشد، IOG قول می دهد که به روز رسانی توسعه خود را در این هفته با پیشرفت های جدید به روز کند.

 IOG معتقد است که پیشرفت‌های آتی Cardano می‌تواند آن را سریع‌تر از رقبای خود و یک پلت فرم رقابتی شدید برای امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *