اولین کفش ورزشی متاورس نایک

اولین کفش ورزشی متاورس نایک دارا صدهزاری

این کفش‌ها که با نام Nike Dunk Genesis Cryptokicks شناخته می‌شوند، مجموعه‌ای از 20000 توکن غیرقابل تعویض هستند که برای استفاده در متاورس طراحی شده‌اند.  افرادی که آواتار در متاورس دارند می توانند آن ها را در فضای مجازی بپوشند.

 علاوه بر این، با استفاده از مجموعه “Skin Vials” که حداقل 0.8 ETH (2500 دلار) است، می توان ظاهر کفش را تغییر داد.  نادر بودن پوست هر آمپول متفاوت است و برخی از نادرترین پوست ها قیمت های بالاتری دارند.

 یک CryptoKick با یک آمپول پوست نادر به قیمت 45 ETH (133000 دلار) فروخته شد، در حالی که کمیاب ترین مجموعه، آمپول Alien، به قیمت 150 ETH (449،500 دلار) فروخته شد.  RTFKT همچنین اظهار داشت که می‌توان پوست‌ها را با تکمیل ماموریت‌های آنلاین خاص تکامل داد.  هنوز جزئیاتی در مورد کوئست ها وجود ندارد.

 RTFKT راه اندازی را از طریق توییتی اعلام کرد، اما اطلاعات بیشتری در مورد اینکه آیا صاحبان NFT همچنین یک جفت فیزیکی از این کفش را دریافت خواهند کرد، ارائه نکرد.  با این حال، یک فیلتر اسنپ چت برای دارندگان آن در نظر گرفته شده است تا کفش های خود را در واقعیت افزوده به نمایش بگذارند.

 این استودیو همچنین پشت CloneX NFTs است که سال گذشته راه اندازی شد.  در ماه فوریه، دارندگان CloneX جعبه‌های مجازی کلکسیون‌های MNLTH را به‌صورت رایگان دریافت کردند.  اکنون مشخص شده است که این جعبه ها حاوی CryptoKicks هستند.

 شرکت‌های مد، رقابت‌ها را به سمت ماورایی سوق می‌دهند

 نایک تنها شرکت تولید کفش ورزشی نیست که روی متاورس شرط بندی کرده است.  رقیب نزدیک آن، آدیداس، مجموعه ای از 30000 NFT را با مشارکت Bored Apes در سال 2021 منتشر کرد.

 مجموعه NFT به نام Into the Metaverse در حال حاضر در OpenSea با قیمت کف 1.938 دلار ETH (5813 دلار) به فروش می رسد.  در مورد آن، صاحب NFT هر دو لباس مجازی و واقعی را دریافت می کند.

 رقابت بین این دو شرکت باعث شده است که هر دو در فضاهای مجازی سرمایه گذاری کنند.  نایک یک فروشگاه مجازی در Roblox دارد، در حالی که آدیداس اخیراً زمینی را در Sandbox بازی‌گرا خریداری کرده است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + هفت =