اولین ETF بیت کوین در استرالیا راه‌اندازی خواهد شد

اولین ETF بیت کوین در استرالیا راه‌اندازی خواهد شد دارا صدهزاری

رگولاتورهای مالی اولین صندوق قابل معامله بیت کوین (BTC) استرالیا (ETF) را که در 27 آوریل آغاز می شود، سبز کردند و بررسی مالی استرالیا گزارش داد که می تواند تا 1 میلیارد دلار ورودی داشته باشد.

 ETF یک صندوق قابل معامله در بورس است که به سرمایه گذاران اجازه می دهد از قیمت بیت کوین بهره مند شوند بدون اینکه نیازی به مالکیت مستقیم سکه داشته باشند.

 Cosmos Asset Management برای انتشار اولین ETF بیت کوین استرالیا، رقبای محلی VanEck، BetaShares و EFT Securities را شکست داد.  طبق گفته Sydney Morning Herald، هر شرکت حداقل از ماه مارس در حال تلاش برای بستن مجوزهای نظارتی بوده است.

 ETF بیت کوین مدیریت دارایی Cosmos در CBOE استرالیا با تایید اداره کل بازارهای سرمایه بورس اوراق بهادار استرالیا (ASX) فهرست می شود.  طبق مقاله‌ای که روز سه‌شنبه توسط AFR منتشر شد، تأیید پس از آن صورت گرفت که Cosmos حداقل چهار شرکت‌کننده در بازار را برای حمایت از نیازهای حاشیه ۴۲ درصدی مورد نیاز برای پوشش ریسک دریافت کرد.

 Cosmos Bitcoin ETF برای شناسایی سرمایه گذاری بیت کوین از طریق ETF بیت کوین هدف کانادایی، قرار گرفتن در معرض غیر مستقیم را ارائه می دهد.

 کرت گروملارت، تاجر شرکت مدیریت ثروت استرالیایی Zerocap، تأیید ETF را «هیجان‌انگیز» خواند و اظهار داشت که پس از راه‌اندازی رکوردشکنی صندوق Betashares CRYP که در سهام ایالات متحده در معرض کریپتو سرمایه‌گذاری می‌کند، «پذیرش نهادی بیشتر را تأیید می‌کند».  این صندوق در آغاز راه اندازی خود در نوامبر 2021، 10 میلیون دلار جریان خالص ورودی را در ده دقیقه اول مشاهده کرد.

 Grumelart پیش بینی کرد که راه اندازی موفقیت آمیز منجر به هجوم بازیکنان دیگر می شود.  او گفت: «اگر بازارهای خارج از کشور نشانه‌ای باشد، احتمالاً راه‌اندازی موفقیت‌آمیز منجر به فهرست‌های زیادی برای وجوه مبتنی بر دارایی‌های کریپتو خارج از بیت‌کوین خواهد شد.»

 این دومین ETF مرتبط با کریپتو Cosmos از سال گذشته است که این شرکت ETF دسترسی استخراج کنندگان دیجیتال جهانی خود را منتشر کرد.

 رگولاتورهای استرالیایی در سال گذشته در تلاش بوده اند تا قوانین شفافی را برای صنعت کریپتو وضع کنند.  کمیسیون اوراق بهادار و سرمایه گذاری استرالیا (ASIC) خواهان اقتدار بیشتری بر صنعت است، اما سناتور اندرو براگ فکر می کند که تا زمانی که ارز دیجیتال تحت قوانین استرالیا به عنوان یک دارایی مالی شناخته نشود، این نامناسب است.

همچنین گروملارت گفت که معتقد است شفاف سازی قوانین به توسعه صنعت کمک می کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − شش =