ایالات متحده در حال بررسی استرداد بنکمن فرید برای بازجویی است

ایالات متحده در حال بررسی استرداد بنکمن فرید برای بازجویی است

مقامات هر دو کشور در حال گفتگو در مورد بازگرداندن مدیر عامل سابق FTX به ایالات متحده هستند.

در پی بحران نقدینگی و ورشکستگی صرافی FTX، مقامات ایالات متحده و باهامیا در حال بحث در مورد امکان استرداد سام بنکمن-فرید، مدیر عامل سابق این شرکت، برای بازجویی به ایالات متحده هستند.

بر اساس گزارش بلومبرگ به نقل از افراد آشنا با این موضوع، گفتگوها بین مقامات محلی مجری قانون، از جمله FBI، در روزهای اخیر تشدید شده است، زیرا آنها در مورد نقش بانکمن-فرید در سقوط صرافی تحقیق می کردند.

از زمان این حادثه، مدیر عامل سابق FTX، یکی از بنیانگذاران، گری وانگ و مدیر مهندسی نیشاد سینگ در باهاما هستند، جایی که توسط مقامات محلی ‘تحت نظارت’ هستند.

در ابتدا، شایعاتی مبنی بر احتمال فرار بانکمن-فرید به دبی منتشر شد. با این حال، به دلیل توافق بین ایالات متحده و امارات متحده عربی، فراریان مستقر در ایالات متحده که قصد نقل مکان به دبی را دارند، شانس بالایی برای بازداشت و بازگرداندن دارند.

در حال حاضر، مشخص است که تنظیم‌کننده‌های اوراق بهادار باهامایی و بازرسان مالی تحقیقاتی را درباره وضعیت سقوط FTX به دلیل سوء رفتار جنایی آغاز کرده‌اند. مقامات مالی در ترکیه نیز تحقیقاتی را در مورد این مبادله آغاز کرده اند.

FTX در 11 نوامبر اعلام ورشکستگی کرد و در همان روز، Bankman-Fried از سمت خود به‌عنوان مدیر عامل شرکت کناره‌گیری کرد که با تغییر ساختار، جان جی ری III، اجرایی شد. آخرین پرونده های پرونده ورشکستگی نشان داد که FTX می تواند در برابر بیش از یک میلیون طلبکار پاسخگو باشد.

برخی گمانه زنی می کنند که مدیر عامل سابق با عواقب کمی برای اقدامات خود روبرو خواهد شد. با این حال، تا 14 نوامبر، نزدیک به 4000 نفر طوماری را امضا کردند که خواستار آن شدند که کنگره به طور رسمی به اقدامات گری جنسلر، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده در زمینه کلاهبرداری FTX رسیدگی کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *