ایلان ماسک این هفته قرارداد توییتر را می بندد

معامله توییتر ایلان ماسک

ایلان ماسک این هفته قرارداد توییتر را می بندد

گزارش شده است که ماسک به حامیان مالی خود گفته است که قرارداد توییتر باید تا روز جمعه بسته شود. معامله توئیتر ایلان ماسک ممکن است این بار واقعاً اتفاق بیفتد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، ماسک روز گذشته طی یک تماس ویدیویی کنفرانسی گفت که قرارداد خرید او با توییتر در جمعه 28 اکتبر نهایی خواهد شد.

تماس کنفرانسی ماسک با مؤسسات بانکی بود که بودجه لازم برای خرید را فراهم کردند. گزارش شده است که ماسک یک خط اعتباری 13 میلیارد دلاری از آنها باز می کند.

مدیرعامل تسلا و اسپیس ایکس پیشنهاد خرید توییتر خود را در 4 اکتبر برای قیمت توافقی اولیه 44 میلیارد دلاری خود تمدید کرد. شرکت مدت کوتاهی پس از آن پذیرفت. قرارداد جدید که با همان شرایط قبلی تعیین شده بود، پس از ماه ها آشفتگی بین دو طرف انجام شد. ماسک قبلاً توییتر را به دروغگویی در مورد شماره‌های کاربرانش متهم کرده بود و از این شرکت خواسته بود ثابت کند که کمتر از 5 درصد از حساب‌های کاربری‌اش جعلی هستند و در نهایت از این معامله خارج شد. در مقابل، توییتر از ماسک به دلیل نقض قرارداد شکایت کرد و یک میلیارد دلار جریمه خواست.

گزارش ها حاکی از آن است که ماسک در حال برنامه ریزی برای کاهش چشمگیر نیروی کار توییتر است، از حدود 7000 کارمند به 2500 نفر که کاهش 75 درصدی را به همراه خواهد داشت. این میلیاردر در آخرین تماس تلفنی درآمد تسلا اظهار داشت که ‘بدیهی است که برای غول رسانه های اجتماعی بیش از حد پول می پردازد، اما پتانسیل بلندمدت این شرکت ‘ مرتبه ای بزرگتر’ از شکل فعلی آن است.

در حالی که ماسک هنوز در مورد جدیدترین اخبار اظهار نظر نکرده است، او دیروز در پستی در توییتر برای پلتفرم رسانه اجتماعی برای اتخاذ رویکردی متفاوت نسبت به تعدیل محتوا و سانسور مجدداً قصد خود را تکرار کرد. توییتر باید تا حد امکان فراگیر باشد و به عنوان یک انجمن منصفانه برای مناظره های پر جنب و جوش، حتی اگر گهگاهی کینه توزانه، بین باورهای کاملاً متفاوت عمل کند. و وقتی یکی از علاقه مندان به Dogecoin از او پرسید که آیا می تواند پلتفرم را سرگرم کننده تر کند، ماسک با ایموجی ‘100’ پاسخ داد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 2 =