ایلان ماسک دیگر ثروتمندترین فرد جهان نیست

ایلان ماسک دیگر ثروتمندترین فرد جهان نیست

ایلان ماسک دیگر ثروتمندترین فرد جهان نیست

ماسک از برنارد آرنو، سرمایه دار مد فرانسوی، پایین تر افتاده است. از امروز، ارزش این دو به ترتیب 185.4 و 185.3 میلیارد دلار است.

گوتام آدانی، غول بزرگ زغال سنگ هندی با دارایی خالص 134.8 میلیارد دلار در جایگاه سوم قرار دارد.

ثروت جف بزوس، بنیانگذار آمازون، 115 میلیارد دلار است. وارن بافت، مدیرعامل برکشایر هاتاوی که به عنوان یکی از سرسخت‌ترین منتقدان ارزهای دیجیتال نیز شناخته می‌شود، با دارایی خالص 107 میلیارد دلار در بین پنج رتبه اول قرار دارد.

دارایی خالص ماسک به دلیل عملکرد فاجعه بار سهام تسلا که در مقایسه با سال گذشته 57 درصد کاهش یافته، ضربه شدیدی خورده است. در زمان انتشار، TSLA 3.85٪ کاهش یافته است زیرا تولید کننده خودروهای الکترونیکی در تلاش برای مقابله با کاهش تقاضا است.

آرنو به عنوان مدیر اجرایی Louis Vuitton SE، بزرگترین شرکت کالاهای لوکس در جهان، فعالیت می کند. LVMH برندهای برجسته ای مانند Christian Dior، Sephora، Louis Vuitton، Tiffany & Co، Marc Jacobs، Stella McCartney، Loewe، Kenzo و دیگران را کنترل می کند. علاوه بر این، کنگلومرای لوکس شرکت ساعت TAG Heuer را کنترل می‌کند.

ثروت این سرمایه دار فرانسوی از درآمدهای قوی تر از حد انتظار LVMH در سه ماهه سوم که در ماه نوامبر گزارش شده بود، افزایش یافت.

برخلاف خودروهای تسلا، کالاهای لوکس همچنان با تقاضای بالایی مواجه هستند و لوئیس ویتون و دیور در سال 2022 شاهد رشد ارگانیک بودند.

آرنو در ابتدا در می 2021 به ثروتمندترین فرد جهان تبدیل شد. در آن زمان، بزوس و ماسک به ترتیب در رده های دوم و سوم قرار داشتند.

این نجیب زاده فرانسوی که در ماه مارس 73 ساله شد، برای دهه ها در راس امپراتوری کالاهای لوکس خود قرار داشت. رئیس سالخورده LVMH باید تصمیم بگیرد که کدام یک از پنج فرزندش تاج و تخت او را می گیرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + یازده =