ایلان ماسک می تواند پیشنهاد خرید 44 میلیارد دلاری خود در توییتر را خاتمه دهد


ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا و اسپیسکس معتقد است که توییتر توافقنامه ادغام با او را نقض می کند، بنابراین او حق دارد این قرارداد را فسخ کند.  تیم حقوقی ماسک توضیح داد که غول رسانه های اجتماعی از ارائه اطلاعات مهم مربوط به هرزنامه و حساب های جعلی در پلت فرم خود خودداری کرده است.

تیم حقوقی ایلان ماسک در نامه ای که دوشنبه به شرکت توییتر ارسال شد، که در کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) نیز ثبت شد، نوشت:

 توییتر از ارائه اطلاعاتی که آقای ماسک از 9 می 2022 مکرراً درخواست کرده است برای تسهیل ارزیابی حساب‌های اسپم و جعلی در پلتفرم شرکت خودداری کرده است.

 در این نامه اشاره شده است که توییتر موظف است اطلاعاتی را که ماسک در توافقنامه ادغام خواسته است ارائه دهد.  تیم حقوقی ماسک همچنین استدلال کرد که داده‌های درخواستی برای ایجاد درک کامل و دقیق از پایگاه کاربر فعال توییتر، که “هسته اصلی مدل تجاری توییتر” است، ضروری است.

 مدیر عامل تسلا مشکوک است که امتناع توییتر از پیروی از تعهدات قرارداد ادغام می تواند به این معنی باشد که “این شرکت به دلیل نگرانی از آنچه که تحلیل خود آقای ماسک از آن داده ها نشان می دهد، داده های درخواستی را مخفی می کند.”

 علاوه بر این، رئیس Spacex معتقد است که توییتر “به طور فعال در حال مقاومت و خنثی کردن حقوق اطلاعات او تحت توافقنامه ادغام است، و افزود:

 این نقض آشکار تعهدات توییتر بر اساس توافقنامه ادغام است و آقای ماسک کلیه حقوق ناشی از آن، از جمله حق خود در عدم انجام معامله و حق خود را برای فسخ قرارداد ادغام محفوظ می دارد.

 طبق بیانیه نیابتی توییتر در ماه آوریل، ماسک عجله کرد تا «بهترین و آخرین» پیشنهاد 44 میلیارد دلاری خود را بدون انجام هیچ بررسی لازم ارائه کند.  “آقای.  ماسک درخواستی برای انعقاد یک قرارداد محرمانه یا جستجوی هرگونه اطلاعات غیر عمومی در مورد توییتر از توییتر نکرده است.  توییتر از این دلیل برای رد درخواست ماسک برای داده استفاده کرده است.

همچنین ماسک مدتی است که از ربات های اسپم در توییتر شکایت کرده است.  او آن را «مزاحم‌کننده‌ترین مشکل» در توییتر نامید و قول داد در صورت موفقیت در تصاحب پلتفرم، مشکل را حل کند.  “اگر پیشنهاد ما در توییتر موفقیت آمیز باشد، ربات های اسپم را شکست خواهیم داد یا در تلاش خواهیم مرد.”  او تایید کرد.  از زمانی که پیشنهاد وی توسط توییتر پذیرفته شد، ماسک در مورد چگونگی حل مشکل ربات هرزنامه در این پلتفرم، از جمله استفاده از رمزارز میم dogecoin بحث کرده است.

 با این حال، او ماه گذشته اعلام کرد که قرارداد خرید توییتر او در حال حاضر به حالت تعلیق درآمده است و توییت کرد: “معامله توییتر به طور موقت در حالت تعلیق قرار دارد تا جزئیاتی در انتظار محاسبه باشد که حساب‌های اسپم/جعلی در واقع کمتر از 5 درصد از کاربران را تشکیل می‌دهند.”  ماسک معتقد است که 20 درصد یا بیشتر از کاربران جعلی هستند.

 طبق قرارداد ادغام، ماسک در صورت فسخ قرارداد نقدی 44 میلیارد دلاری خود برای شرکت رسانه های اجتماعی، باید یک میلیارد دلار هزینه به توییتر بپردازد.  با این حال، اگر توییتر توافق نامه را نقض کند، این تغییر می کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 6 =