بازی آپلند ( Upland)

بازی آپلند دارا صدهزاری

آپلند یک پروژه شهرسازی و معاملات املاک در دنیای متاورس است که این امکان را به بازیکنان می‌دهند تا شهرها را بگردند ,زمین ها  را جمع آوری کنند و با سایر Uplanders ها ملاقات کنند. آپلند مبتنی بر نرم افزار بلاک چین EOS.IO است و بر روی شبکه اصلی EOS اجرا می شود.

تیم آموزشی دارا صدهزاری در این مقاله قصد دارد, پروژه محبوب آپلند را مورد بررسی قرار دهد.

Uplanders  در شهر ها گردش می‌کنند تا NFT های کمیاب و منحصر به فرد را ایجاد کنند که می توان از آنها برای تکمیل مجموعه املاک یا فروش آنها در بازار استفاده کرد. زمین ها در آپلند بر اساس آدرس های دنیای واقعی است. در ابتدا, برای آزمایش نسخه بتا در سال 2019 به تعداد محدودی از افراد در محدوده سانفرانسیسکو اجازه دسترسی داده شد.

 گشت شهری, شکار, گنج یابی و حراج املاک تنها چند ماجراجویی در آپلند هستند .‌در وایت پیپر این پروژه آمده که آپلند دارای پاساژها, بازارها, مشاغل, صرافی ها, حاکمیت جامعه و بسیاری موارد دیگر خواهد بود.

بازیکنان با استفاده از ارز اصلی بازی, که UPX نام دارد, معاملات خود را انجام می دهند. بازیکنان می‌توانند از USD برای خرید و فروش NFT در بازار ثانویه استفاده کنند, اما UPX تنها ارزی است که برای ایجاد NFT‌ها در آپلند استفاده می‌شود. به لطف مشارکت ما با شرکت  Tilia و KYC’d Uplanders  می‌توانند دارایی‌های دیجیتال خود را مستقیماً به دلار آمریکا نیز بفروشند! تا به امروز, بازیکنان بیش از 1.5 میلیون دلار از بازی آپلند کسب کرده اند!

یکی از نقاط قوت آپلند ,انجمن Uplanders است. ده‌ها هزار بازیکن به یک جامعه پر رونق کمک می‌کنند و در حال ایجاد یک فرهنگ  مبتنی بر همکاری, رقابت و نوآوری هستند. توصیه می کنیم به Upland on Discord بپیوندید تا ببینید Uplanders جدید و یا باتجربه درحال انجام چه کاری هستند. ‌ همچنین حراج‌های هفتگی املاک و رویدادهای دیگری وجود دارد که باید آنها را بررسی کنید تا از متاورس حداکثر استفاده را ببرید.

دلایل محبوبیت آپلند

1.داشتن املاک مجازی لوکس و شخصی سازی شده ای که در زندگی واقعی به دست آوردن آنها غیرممکن است

2.مذاکره و معامله

3.رضایت در تکمیل مجموعه ها و آیتم های بازی

4.تجربه‌های سرگرم‌کننده در تعامل با سایرین و کشف زمین ها

5.کلکسیون های درون بازی که شبیه به کلکسیون های هنری در دنیای واقعی هستند

6.مشارکت در اقتصاد و مبادلات غیرمتمرکز

بازی آپلند دارا صدهزاریویژگی های آپلند

  بلاک اکسپرورر (Block Explorer)

هر بازیکن یک قطعه بازی به نام block explorer دارد که باید آن را انتخاب کند . بلاک اکسپلورر به طور تصادفی در خیابان های یک شهر پرسه می‌زند و به کشف مکان های جدید کمک می کند و بازیکنان قادرخواهند بود که قفل آنها را باز کنند و آنها را بخرند. شما می توانید اکسپلورر خود را به هر یک از املاکی که دارید بفرستید. ارسال اکسپلورر به دارایی های خود رایگان و نامحدود است.  همچنین میتوانید اکسپلورر خود را به دارایی های متعلق به سایر بازیکنان بفرستید که دارای یک هزینه UPX است که به صاحب ملک پرداخت می شود و این ویژگی به سه ارسال در روز طول محدود می شود.

بازار(Market)

شما می توانند با استفاده از ویژگی Marketplace املاک را بفروشید یا خریداری کنید. از دکمه قطب نما برای نمایش تمام املاک موجود استفاده کنید. برای خرید دکمه BUY را فشار دهید.

Uplanders  همچنین می توانند دارایی ها را مستقیماً با سایر بازیکنان معامله کنند. به سادگی دکمه “OFFER” و “SELECT OFFER TYPE” را فشار دهید.

برای فروش نیز ,ملکی را که می خواهید بفروشید انتخاب کنید، روی دکمه “فروش” کلیک کنید و قیمت خود را بنویسید!

املاک(Properties)

هر دارایی در آپلند یک توکن غیرقابل تعویض است، به این معنی که آنها به طور منحصر به فرد بر روی بلاک چین قرار می گیرند و هیچ دو یکسان نیستند. همانطور که آپلند توسعه و گسترش می یابد و بسیاری از مردم زمان بیشتری را در آن صرف می کنندو جمع آوری املاک برای آنها لذت بخش خواهد بود. برای مثال یکی ازUplander ها آدرس هایی را جمع آوری می کند که با عدد “1” شروع می شود. همه چی در آپلند به شما بستگی دارد!

ملک شما به رنگ آبی در نقسه نشان دادده می شود.

املاک سبز آنهایی هستند که متعلق به کاربر دیگری هستند و برای فروش هستند. بنابراین اگر کلیک کنید می توانید قیمت ملک و اندازه آن را ببینید. توجه داشته باشید که اندازه نیز مهم است.

املاک آبی روشن املاکی هستند که به کاربر دیگری تعلق دارند، اما در حال حاضر برای فروش نیستند با این وجود ,بازی امکان ارائه پیشنهاد برای آن ملک را می دهد.

 

مسافرت (Travel)

سفرهای زیادی در بازی وجود دارد. بازیکنان می توانند بین شهرها با هوا یا قطار سفر کنند. سفر بین سانفرانسیسکو و نیویورک عمدتاً هوایی انجام می شود. برای سفر با هواپیما، فرودگاه را روی نقشه پیدا کنید و ترمینال مورد نظر خود را انتخاب کنید. پنجره ای برای شما باز می شود تا ترمینالی مقصد را نیز انتخاب کنید. هزینه پرواز بین سانفرانسیسکو و نیویورک 2580 UPX و مدت آن تقریباً 42 دقیقه است. سفر با قطار کندتر و کم هزینه تر است. ایستگاه قطار در سانفرانسیسکو و فرزنو وجود دارد. هزینه سفر بین سانفرانسیسکو و فرزنو حدود 95 UPX است و مدت زمان آن حدود 25 دقیقه است.

 

گنج یابی (Treasure hunt)

گنج یابی به شما فرصت می دهد تا چند UPX بسازید. گنج ها تا زمانی که کشف نشوند نامرئی هستند. گنج یابی در 3 طبقه ارائه می شود: 1. استاندارد 2. محدود 3.انحصاری.

 سطح استاندارد هر 24 ساعت یک بار به صورت رایگان برای همه باز است. طبقه محدود منحصراً برای بازدیدکنندگان و Uplanders است. طبقه انحصاری فقط برای Uplanders است.

رقابت در چالش ها

رویدادهای حساس هر از گاهی در آپلند اتفاق می‌افتند.  به‌عنوان مثال  داشتن بیشترین املاک در یک محله خاص در عرض 48 ساعت یا داشتن بیشترین معاملات در یک تاریخ خاص باشد.

نحوه ورود به آپلند

وارد سایت آپلند شوید.

فرآیند ساده ورود با ثبت نام ایمیل شروع می شود.

بعد از ثبت نام اولین اکسپلورر خود را انتخاب کنید.

 پس از این مرحله 6000 UPX دریافت خواهید کرد. سپس بلافاصله صاحب اولین زمین خود شوید!

ویزای آپلند خود را دریافت کنید و از اون برای گردش در زمین استفاده کنید.

زمین های خود را انتخاب و خریداری کنیدو آن را در بلاک چین ایجاد کنید با 6000 UPX می توانید 2 زمین بخرید

حالا هزینه بازدید را برای زمین های خود تعیین کنید

انواع کاربران

کاربران آپلند به دو گروه به نام‌های «بازدیدکنندگان» و «آپلندرز» تقسیم می‌شوند.

بازدیدکنندگان: بازدیدکنندگان در Upland دارای چندین حساب EOS هستند که به آنها اجازه می دهد بازی را تجربه کنند. بازدیدکنندگان برای ادامه بازی در متاورس باید هر 7 روز یکبار ویزای خود را تمدید کنند تا مالکیت دارایی های دیجیتال خود را حفظ کنند. محدودیتی برای تعداد دفعات تمدید ویزای آپلند وجود ندارد. اگر یک بازدیدکننده نتواند ویزای خود را در مدت هفت روز تمدید کند, یک مهلت یک روزه اضافه خواهد شد. اگر ویزا تمدید نشود, دارایی های بازدیدکننده (همه دارایی های به دست آمده و موجودی (به نفع اقتصاد بازی بازگردانی خواهد شد.

آپلندرز: “Uplander”  به کاربرانی اطلاق می شود که ارزش توکن ها و املاک آنها حداقل به 10 هزار توکن UPX می رسد. هنگامی که یک کاربر بیش از 10 هزار UPX داشته باشد، یک حساب EOS ثبت شده دریافت می کند. در نتیجه NFTها طبق سوابق بلاک چین به طور کامل متعلق به آن کاربر خواهند بود.

 

استراتژی بازی

شما در Upland به عنوان یک بازدید کننده شروع می کنید و با افزایش ارزش دارایی شما, رتبه شما در بازی نیز افزایش می یابد. همانطور که شروع به ارتقاء سطح می کنید، استراتژی شما ممکن است تغییر کند زیرا خواهید دید که ویژگی ها و گزینه های بیشتری دارید.  موارد زیر برخی از رایج ترین انواع استراتژی هایی است که می توان اتخاذ کرد. 

دلال (Realtor)

این نوع استراتژی بلند مدت برای بازیکنان فعال بازی است که به دنبال معامله هستند. مشاور املاک به دنبال حفظ ملک خود برای مدت طولانی نیست. او به دنبال فروش آنها برای سود است. مشاور املاک همیشه با داده های بازار هر محله به روز است و وقتی معامله ای را می بیند سریعا از آن استفاده می کند.

متصدی( Curator)

این شخص یک مجموعه دار است. او به دنبال ادرس های مهم در دنیای واقعی است.  آدرس های شناخته شده مانند خانه یک فرد مشهور, فروشگاهی مانند استارباکس, کلیسا یا ملکی با نمای خیابان منحصر به فرد. 

درآمد منفعل – شما در حال حاضر 14.7 درصد بازدهی بر اساس قیمت نعناع کسب می کنید. این عدد می تواند و بر اساس ثبات اقتصاد تغییر کند. (اعلام شد که اولین تعدیل در ژانویه 2022 بوده است که از 17.28 درصد کاهش یافته است) خرید ملک و تنها گذاشتن آنها در این زمان یک نرخ سود بسیار مطلوب است. این بازیکن معتقد به متاورس است، Upland را یک فرصت تجاری خوب می‌بیند و احتمالاً صدها، اگر نه هزاران دلار در این بازی سرمایه‌گذاری خواهد کرد. استراتژی بلندمدت استفاده از سود بازدهی برای خرید املاک بیشتر است. چند سال بعد، این بازیکن تلاش خواهد کرد تا دارایی های خود را به دلار آمریکا برای یک نشانه گذاری بزرگ بفروشد. اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد Upland را در مقاله سفید آن بخوانید.

سازنده (builder)

علاوه بر خرید ملک، سازنده کسی است که در زمین خود سازه (ساختمان) می سازد. فراتر از سازه ها، در آینده هر جسم بی جانی از جمله اتومبیل در متاورس با استفاده از Spark ساخته خواهد شد. Spark یک منبع محدود است و می توان آن را در فروشگاه در هنگام فروش مکرر و همچنین در جستجوی گنج پیدا کرد. آپلند اسپارک را با نرخ 460 دلار در هر اسپارک می فروشد که بر اساس خرید حداکثر مقدار اسپارک (1 جرقه) است. در اینجا می توانید اطلاعات بیشتری در مورد اسپارک پیدا کنید.

رانندگان (Upland Uber Driver )

افراد و اشیا باید بین شهرها  ارسال می‌شوند و خدمات خود را به دیگر صاحبان مشاغل یا بازیکنان ارائه دهید. یک ماشین باید آنها  را به حرکت درآورد و یک راننده باید این کار را انجام دهد. 

شکارچی گنج (Treasure hunter)

 این شخص به دنبال برنده شدن UPX با یافتن گنج های پنهان در یک شهر است. برای تبدیل شدن به یک گنج یاب خوب, یک بازیکن باید تعداد زیادی (حداقل ده ها) ملک در یک شهر پراکنده داشته باشد.

بازیکن معمولی( Casual player)

این بازیکن به دنبال گذراندن اوقات خوش و تبدیل شدن به بخشی از یک جامعه متاورس است. او هر از چند گاهی UPX را خریداری می کند تا در طول عرضه های شهری جدید, املاک بیشتری بخرد. کسب درآمد امری ثانویه است و او از داشتن ملک و عضویت در یک جامعه لذت می برد. 

طرفداران ان اف ال (NFL Fanatic )

این بازیکن از طرفداران بزرگ NFL, یک تیم یا بازیکن خاص است. آنها برای دریافت NFT های Upland Legits دست به هر کاری می زنند و هر چیزی را که می توانند جمع آوری میکنند و هر چیزی که مربوط به NFL است را پیدا می کنند.آنها بر اساس جستجوی NFT‌های بیشتر به جاهای دیگری سفر می‌کند .

صاحب کسب و کار (Business owner)

Metaventures بازیکنان را قادر می سازد تا فروشگاه های خود را در Upland باز کنند. شاید شما یک خالق NFT هستید، یا شاید به دنبال استخدام برخی از آنها هستید. فروش کاوشگرهای بلوک، Legits یا سایر دارایی ها در Metaverse یک راه عالی برای کسب درآمد است. برای شروع به احتمال زیاد به یک ملک در یک منطقه پر رفت و آمد و همچنین مقداری سرمایه اولیه برای پرداخت هزینه های فروشگاه و به دست آوردن موجودی نیاز خواهید داشت. ممکن است نخواهید در یک کسب و کار توقف کنید، اما یک سری کسب و کار در چندین شهر Upland داشته باشید. راهنمای کسب و کار Upland Guide را بررسی کنید.

خالق(Creator)

شما می توانید خدمات طراحی خود را به سایر Uplanders یا صاحبان مشاغل ارائه دهید. 

ترکیبی 

از هر یک از سبک های بالا, آنچه را که بیشتر دوست دارید انتخاب کنید و سبک خود را ایجاد کنید.

 

بازی آپلند دارا صدهزاری

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 18 =