بازی بلاک چینی ایلوویم ۷۲ میلیون دلار زمین مجازی فروخت


ایلوویوم، یک بازی نقش‌آفرینی مبتنی بر اتریوم، بیش از ۷۲ میلیون دلار زمین دیجیتالی را به‌عنوان NFT در طی یک فروش که یکشنبه پایان یافت، فروخت.

 این فروش که از پنجشنبه آغاز شد، در نهایت شاهد فروخته شدن نزدیک به 20000 قطعه زمین دیجیتال به سرمایه گذاران و بازیگران احتمالی بود.  NFT‌های زمینی Illuvium روی Immutable X اجرا می‌شوند، یک راه‌حل مقیاس‌پذیری لایه ۲ برای اتریوم که تراکنش‌های ارزان‌تر، سریع‌تر و کم‌مصرف‌تر را امکان‌پذیر می‌کند.

 NFT یک توکن بلاک چین است که مالکیت یک دارایی دیجیتال مانند آثار هنری یا کلکسیونی و در فضای بازی ویدیویی را که می‌تواند به معنای زمین، آواتارها و پوشاک بازیکن یا سلاح باشد، اثبات می‌کند.

 دنیای بازی ایلوویوم در نهایت دارای 100000 قطعه زمین خواهد بود که دارندگان آنها به مزایای مختلف درون بازی دسترسی خواهند داشت، مانند استخراج سوختی که می تواند برای سود بالقوه به بازیکنان دیگر فروخته شود.  ایلوویوم قرار است اواخر امسال روی رایانه‌های ویندوز و مک عرضه شود.

 از میان 20000 پلات پیشنهادی اولیه، 29 مورد توسط توسعه دهندگان برای هدایای آتی حفظ شد، در حالی که دو پلات سطح 5 اضافی – با ارزش ترین در بازی – هر کدام با استفاده از یک قالب حراج استاندارد به حراج گذاشته می شوند.

 برای 19969 قطعه فروخته شده، ایلوویوم از قالب حراج هلندی استفاده کرد که شاهد کاهش تدریجی قیمت هر قطعه در طول هر دسته از قطعاتی بود که برای فروش گذاشته می شد.  قیمت ها از 2 ETH (در حال حاضر 3700 دلار) برای پلات های ردیف 1، 6 اتریوم (11100 دلار) برای ردیف 2، 20 اتریوم (37000 دلار) برای ردیف 3 و 80 اتریوم (148000 دلار) برای ردیف 4 شروع می شود.

ایلوویوم بیش از 72 میلیون دلار در طول فروش به دست آورد.  سازندگان، طبق یک توییت، گفتند که حدود 4018 ETH (بیش از 7.4 میلیون دلار امروز) برای دارندگان توکن ILV بازی که آن را در اختیار دارند، مجددا توزیع خواهد شد.  در همین حال، 239388 توکن sILV2 بازی (به ارزش حدود 22 میلیون دلار) سوخته یا برای همیشه از بین می رود و در نتیجه کل عرضه کاهش می یابد.

فروش زمین ایلوویوم یک رکورد نیست – بازی دیگر مبتنی بر اتریوم Ember Sword در جولای گذشته 203 میلیون دلار فروش داشت – اما به دلیل بازار نزولی فعلی برای NFT ها که در کنار بازارهای کریپتو آسیب دیده است، قابل توجه است.

 بازار پیشرو NFT OpenSea اخیراً شاهد حجم معاملات روزانه بین 25 تا 40 میلیون دلار بوده است، پس از ثبت رکورد یک روزه 476 میلیون دلاری در 1 می، در حالی که پروژه‌های برتر مانند Bored Ape Yacht Club شاهد کاهش ارزش‌ها بوده‌اند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 2 =