بازی سندباکس دارا صدهزاری

سندباکس یک بازی متاورسی است که در آن کاربران می توانند کالاهای دیجیتالی ساخته شده در شبکه اتریوم را بدون هیچ قدرت مرکزی, بخرند, بفروشند و معامله کنند و با استفاده از توکن های غیرقابل تعویض (NFT) روی بلاک چین اتریوم دنیای مجازی خود را بسازند. بازیکنان می‌توانند آواتارهای خود را برای دسترسی به بازی‌ها, محیط‌ها و هاب‌های مختلف در سندباکس طراحی کنند. بلوک‌های سازنده بازی The Sandbox پیکسل‌های سه‌بعدی به نام voxels هستند.  سند باکس در سال 2011 توسط Pixowl راه اندازی شد. در ابتدا یک پلتفرم بازی موبایلی بود که برای رقابت با Minecraft طراحی شده بود که به یک موفقیت تبدیل شد و بیش از 40 میلیون دانلود در سراسر جهان انجام شد. اما در سال 2018, آرتور مادرید و سباستین بورگت, بنیانگذاران این بازی تصمیم گرفتند پتانسیل ایجاد یک متاورس سه بعدی در بلاک چین را بررسی کنند. هدف آن‌ها این است که به کاربران اجازه دهند ساخته‌های خود را به عنوان NFT داشته باشند و در حین شرکت در اکوسیستم جوایزی کسب کنند. پروژه جدید Sandbox در سال 2020 منتشر شد و به همراه اکسی اینفینیتی و دیسنترالند (در مقالات قبلی سایت دارا صدهزاری این دو بازی به صورت کامل آموزش داده شده است) به بازی‌های در حال رشد در دنیای رمزنگاری تبدیل شدند. در نوامبر 2021, سند باکس93  میلیون دلار سرمایه از سرمایه گذاران )به رهبری غول موبایل ژاپنی (SoftBank جمع آوری کرد. این بازی همچنین بیش از 50 مشارکت از جمله  Atari ,CryptoKitties The Walking Dead و  Snoop Dogg را جذب کرد.

بازی سندباکس دارا صدهزاری

این پلتفرم عمدتاً از سه برنامه مختلف به نام‌های VoxEdit ,Game Maker و Marketplace تشکیل شده است که در مجموع یک اکوسیستم کامل را برای راه‌اندازی این بازی ارائه می‌دهند.

وکس ادیت سند باکس( VoxEdit) 

VoxEdit  یک نرم افزار برای هنرمندان و بازیکنان است تا NFT های مبتنی بر وکسل خود را ایجاد کنند. وکسل ها پیکسل های سه بعدی مربعی هستند که شبیه بلوک های لگو هستند. آنها را می توان به سرعت در VoxEdit ویرایش کرد تا اشکال مختلف ساخت. برای مثال ,کاربران می‌توانند تجهیزات آواتار محور مانند لباس یا سلاح یا حیوانات, فضای سبز, ابزار بازی و  …را برای استفاده در سندباکس طراحی کنند. سپس این کالاهای مجازی را می توان به عنوان NFT صادر و در Market place برای فروش قرار دهند.

بازی ساز سند باکس (Game Maker)

Game Maker  به کاربران این امکان را می‌دهد تا بازی‌های سه بعدی منحصربه‌ فرد خود را در سندباکس بسازند. این یک برنامه ساده است که برای استفاده نیازی به دانش کدنویسی ندارد. بنابراین حتی طراحان بی تجربه بازی می توانند شروع به ساخت بازی کنند. کاربران می توانند عناصر و اشیاء مختلف از جمله NFT های ایجاد شده با VoxEdit را در محیطی به نام LAND سازماندهی کنند. به عنوان مثال, آنها می توانند زمین خود را ویرایش کنند ودر آن  کاراکتر و ساختمان قرار دهند. آنها همچنین می توانند ساخته های خود را با جامعه سندباکس به اشتراک بگذارند.

بازار سندباکس( The Sandbox Marketplace)

 The Sandbox Marketplace که در آوریل 2021 راه اندازی شد, یک بازار NFT است تا کاربران دارایی های درون بازی (ASSETS) را با SAND (ارز دیجیتال بازی) معامله کنند. دارایی های به دست آمده را می توان با استفاده از Game Maker برای ایجاد بازی های منحصر به فرد در LANDاستفاده کرد. این NFT ها می توانند  ساختمان ها, پوشیدنی ها و موارد دیگر باشند.  نسخه بتای مارکت سندباکس در 30 مارس 2021 منتشر شد. کاربران پلتفرم می‌توانند به بیش از 100 NFT  از 46 هنرمند مختلف دسترسی داشته باشند. قبل از وارد کردن دارایی ها به بازار, سازندگان باید آنها را در سیستم  ر   (IPFS)  آپلود کنند.

ارز سند ( SAND)

سند (SAND) توکن اصلی بازی سندباکس است. این یک توکن ERC-20 با عرضه کلی 3 میلیارد است. SAND  برای انجام هر نوع تراکنش و تعامل در اکوسیستم سند باکس استفاده می شود. این بدان معناست که بازیکنان برای انجام بازی, شخصی سازی آواتارهای خود, خرید زمین یا معمله در Sandbox Marketplace  باید SAND  داشته باشند. دارندگان SAND می توانند از طریق ساختار سازمان غیرمتمرکز خودمختار (DAO) تغییراتی را در پلتفرم پیشنهاد دهند و در مورد آنها رای دهند. سند را می توان از طریق انجام بازی ها و مسابقات مختلف در The Sandbox به دست آورد یا از صرافی های ارزهای دیجیتال مانند, Binance Uniswap  یا Simplex  خریداری کرد.

بازی سندباکس دارا صدهزاری

 

تیم Sandbox میزبان مسابقات و رویدادهایی است که در آن کاربران می توانند با انجام بازی در متاورس, توکن های SAND را به دست آورند. در گذشته SAND نیز از طریق airdrops در بین جامعه توزیع می شد.

درادامه این مقاله, آکادمی آلند به  نحوه ایجاد حساب کاربری و خرید زمین در بازی سندباکس خواهد پرداخت.

وارد صفحه سند باکس شوید.

می توانید با استفاده از کیف پول MetaMask خود به پلتفرم The Sandbox متصل شوید.

 برنامه از شما می‌خواهد ایمیل و نام خود را ارائه دهید. همچنین, باید رمز عبور حساب را تنظیم کنید.

توجه داشته باشید که پس از متصل شدن کیف پول خود نمی توانید آن را تغییر دهید.

بازی سندباکس دارا صدهزاری

پس از ورود شما می توانید صفحه The Sandbox را ببینید.

از قسمت ME ,کاربران می توانند جزئیات مربوط به حساب The Sandbox خود را بررسی و تنظیم کنند.

از تب پروفایل می توانید توضیحات و بایو اضافه کنید  و یا آدرس ایمیل و رمز عبور خود را تغییر دهید.

بازی سندباکس دارا صدهزاری

 

شما همچنین می توانید لینک دعوت خود را با دوستان یا آشنایان خود به اشتراک بگذارید و سپس می توانید 10 درصد هدیه دریافت کنید.

 

بازی سندباکس دارا صدهزاری

آواتار (AVATAR)

کاربران می توانند آواتار خود را با کلیک بر روی دکمه Create Avatar ایجاد کنند. پس از کلیک بر روی آن, یک صفحه باز می شود که به شما امکان می دهد تصویر مجازی خود را طراحی و سفارشی کنید. می‌توانید جنسیت و چهره و لباس آواتار را انتخاب کنید. در فهرست می توانید جزئیات و موجودی  دارایی های خود مانند زمین ها و .. را بررسی کنید.

بازی سندباکس دارا صدهزاری

کاتالیزور و جواهرات(Catalyst and Gems)

 Catalyst و Gems توکن‌های ERC-20 هستند که برای  افزودن یک عامل اضافی و برای ارزشمندتر کردن دارایی‌ها استفاده می‌شوند. کاربران می توانند دارایی ها را بر اساس نوع ,رفتار, ردیف کاتالیزور, ویژگی های سنگ قیمتی, اندازه و غیره فیلتر کنند. قیمت دارایی بر اساس نوع ویژگی هایی که دارد تعیین می شود.

می توانید تعداد کپی های مورد نظر خود را تعیین کنید و سپس تراکنش را تأیید کنید. پس از موفقیت آمیز بودن تراکنش، می توانید NFT های خود را در موجودی بررسی کنید.

 زمین( LAND)

لند ها قطعاتی در سندباکس هستند که بازیکنان می توانند آنها را  اختیار داشته باشند و در آنها بازی کنند یا می توانند آن را به بازیکنان دیگر اجاره کنند

سندباکش در مجموع از 166464 زمین تشکیل شده است. نقشه Sandbox از دو نوع مختلف املاک مجازی تشکیل شده است :   LANDو ESTATE

آنها را می توان تنها با استفاده از توکن های SAND خریداری کرد. مانند هر دارایی دیگری  می توانید جزئیات زمین خود را از موجودی بررسی کنید.

روی View in Map کلیک کنید و می توانید LAND خود را در The Sandbox Metaverse ببینید.

برای خرید LAND , باید یک حساب کاربری ایجاد کنید و یک کیف پول به آن متصل کنید.  زمین خریداری شده شما در این کیف پول  ذخیره می شود.

پس از راه اندازی به نقشه بروید و از میان قطعات زمین موجود (خاکستری یا زرد ) انتخاب کنید و روی آن کلیک کنید. هنگام انتخاب LAND یا ESTATE ,اطلاعات مربوط به مکان, اندازه, بلوک های موجود و قیمت آن را خواهید یافت. پس تصمیم گیری, روی دکمه خرید زمین کلیک کنید و معامله را با کیف پول خود تمام کنید.

بازی سندباکس دارا صدهزاری

 

پس از کلیک بر روی دکمه خرید زمین, یک اعلان از MetaMask دریافت خواهید کرد. اولین اعلان ک کارمزد را نشان می دهد که می توانید آن را تغییر دهید اما به خاطر داشته باشید که هر چه کارمزد کمتر باشد, مدت زمان تکمیل تراکنش طولانی تر خواهد بود.

هنگامی که قیمت و کارمزد را قبول کردید, ‌عنوان “در انتظار” نمایش داده می‌شود.

پس از انجام و اتمام تراکنش, وضعیت آن به “تایید شده” تغییر می کند. به این معنی که شما اکنون مالک بخشی از Sandbox هستید.

در نهایت، می‌توانید تراکنش را انتخاب کنید تا تمام جزئیات مربوط به آن را  ببینید.

 

تیم آکادمی آلند در مقالات بعدی سایر بازی های متاورسی را به شما آموزش خواهد داد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *