بانک توسعه برزیل شبکه بلاک چین برزیل را راه اندازی کرد


بانک توسعه برزیل رسما شبکه بلاک چین برزیل را راه اندازی کرد، ساختاری که برای کمک به سایر موسسات در کشور در افزایش شفافیت عمومی طراحی شده است.  این راه‌اندازی که با کمک دیوان محاسبات اتحادیه نیز انجام شد، به دنبال فراخوانی نهادهای بیشتری برای پیوستن به این پروژه است که هدف آن آماده‌سازی اولین درخواست‌ها برای سال ۲۰۲۳ است.

 راه اندازی شبکه بلاک چین به پایان رسید

 شبکه بلاک چین برزیل، یک بلاک چین عمومی و توزیع شده، در 30 مه راه اندازی شد. این رویداد، که توسط بانک توسعه برزیل و دادگاه محاسبات اتحادیه برگزار شد، به عنوان نقطه شروعی برای فراخوانی سایر موسسات برای همکاری با  توسعه و رشد شبکه

 گوستاوو مونتزانو، رئیس بانک توسعه برزیل، که مسئولیت توسعه شبکه را بر عهده دارد، اعلام کرد که این سازمان با سایر نهادهای دولتی برای همکاری در این کار موافقت‌نامه‌هایی امضا خواهد کرد و گفت: «هرچه افراد بیشتر به صورت جمعی عمل کنند، بهتر است.  “

 مونتزانو همچنین اظهار داشت که گام بعدی برای شبکه بلاک چین خارج شدن از ساختار آزمایشگاهی و ایجاد یک نمونه اولیه تولید کار خواهد بود، بنابراین سایر اشخاص ثالث می توانند بر روی ساخت اپلیکیشن در شبکه تمرکز کنند.

 این شبکه هنوز در مراحل آزمایشی خود در آزمایشگاه های این مؤسسات است و انتظار می رود تا سال 2023 برنامه های کاربردی را ارائه دهد.

 اعتماد دوباره به نهادهای دولتی

 یکی از بزرگترین مشکلاتی که این شبکه به دنبال حل آن است، بی اعتمادی است که برزیلی ها به نهادهای دولتی دارند.  وسلی واز، که مدیر بخش بازرسی فناوری اطلاعات دیوان محاسبات اتحادیه است، معتقد است که انتقال فرآیندهای عمومی به یک بلاک چین و واداشتن آنها به پیروی از محدودیت های تعیین شده می تواند به این موضوع کمک کند.

 این قوانین و محدودیت های بلاک چین برای جایگزینی رویه های استاندارد امروزی طراحی خواهند شد.  مونتزانو توضیح داد که این پروژه پتانسیل دستیابی به این اهداف را دارد.  او بیان کرد:

 شبکه بلاک چین قطعا می تواند عملکرد دستگاه عمومی را از نظر شفافیت، کارایی و امنیت تغییر دهد.

 در حالی که این شبکه از سال 2018 در حال توسعه بوده است، بانک توسعه برزیل اخیراً جزئیات عملیات فنی خود را منتشر کرده است.  در ماه مارس، گلادستون آرانتز فاش کرد که طراحی شبکه بر اساس مکانیزم اجماع اثبات اقتدار، بدون استخراج در بالای زنجیره خواهد بود.  در آن زمان، او همچنین فاش کرد که این پروژه از Hyperledger Besu 2.0 به عنوان پایه خود استفاده خواهد کرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + شانزده =