بانک روسیه برنامه ریزی روبل دیجیتال را تسریع می کند

بانک روسیه برنامه ریزی ارز دیجیتال

اولگا اسکوروبوگاتووا، معاون اول رئیس، در مصاحبه با خبرگزاری تاس گفت: بانک مرکزی فدراسیون روسیه (CBR) نقشه راهی را برای معرفی روبل دیجیتال تا پایان سال 2023 تهیه خواهد کرد و مهلتی زودتر از زمان تعیین شده را فاش کرد.

 این مقام عالی رتبه همچنین خاطرنشان کرد که رگولاتور در نظر دارد عملیات آزمایشی با ارز دیجیتال بانک مرکزی روسیه (CBDC) را با مشتریان واقعی از آوریل 2023 آغاز کند که نشان می دهد این برنامه ها نیز تعدیل شده اند.  اسکوروبوگاتووا تاکید کرد که سال آینده برای این پروژه بسیار مهم خواهد بود و توضیح داد:

 آزمایش عملیات واقعی به ما این فرصت را می دهد تا بفهمیم چه چیزی باید اصلاح شود و به ذهن بیاوریم، چه چیزی را اصلاح کنیم، چه چیزی را تغییر دهیم.  ما می خواهیم یک نقشه راه برای معرفی روبل دیجیتال در پایان سال آینده ایجاد کنیم.

 معاون استاندار خاطرنشان کرد: در حال حاضر 12 بانک در این طرح پایلوت شرکت می کنند.  سه بانک دیگر نیز خواهان پیوستن به دوره آزمایشی هستند و مقام پولی نیز از چندین سازمان غیرمالی درخواست دریافت کرده است.

 اولگا اسکوروبوگاتووا خاطرنشان کرد که هنوز خیلی زود است که در مورد نتایج مرحله فعلی صحبت کنیم زیرا شرکت کنندگان با سرعت های مختلف حرکت می کنند.  او گفت: “اما بیش از نیمی از بانک های گروه آزمایشی با سرعت بسیار خوبی در حال پیشرفت هستند، ما به ضرب الاجل های اعلام شده عمل می کنیم.”

 اهمیت پروژه CBDC در بحبوحه افزایش تحریم های غرب به دلیل تهاجم نظامی روسیه به اوکراین افزایش یافته است.  این مدیر اجرایی اضافه کرد که بانک مرکزی باید تعاملات فرامرزی بین روبل دیجیتال و ارزهای دیجیتال دیگر کشورها را به منظور مستقل کردن سیستم مالی روسیه انجام دهد.

بانک روسیه مفهوم روبل دیجیتال را در گزارشی که در اکتبر 2020 منتشر شد ارائه کرد. پلت فرم نمونه اولیه CBDC در دسامبر 2021 نهایی شد و مرحله آزمایشی در ژانویه سال جاری آغاز شد.  روزنامه ایزوستیا اخیراً منتشر کرد، به عنوان بخشی از آزمایش‌ها، بانک‌های تجاری CBR و روسیه قصد دارند انواع مختلف پرداخت‌ها را با روبل دیجیتال از جمله تسویه معاملات املاک و مستغلات آزمایش کنند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + 14 =