بانک مرکزی روسیه: به ارز دیجیتال بانکی به شدت نیاز داریم

اخبار ارز دیجیتال در تاریخ 29 فروردین 1401 را می‌توانید در سایت دارا صدهزاری مشاهده کنید. روزانه اخبار رمز ارزها در این سایت قرار می‌گیرد دارا صدهزاری

بانک مرکزی روسیه بر اهمیت پیشرفت پروژه روبل دیجیتال خود تاکید کرده است.  بر اساس بیانیه یکی از نمایندگان عالی رتبه کشور، علیرغم عدم آمادگی همه بانک های دعوت شده برای مشارکت، مقام پولی هیچ قصدی برای به تاخیر انداختن محاکمات ندارد.

 بانک روسیه امسال با پرداخت دیجیتال روبلی آزمایش می کند

 اولگا اسکوروبوگاتووا، معاون اول رئیس بانک روسیه اخیراً در بیانیه‌ای به نقل از صفحه کریپتو پورتال خبری تجاری RBC اظهار داشت که روبل دیجیتال “بسیار مورد نیاز است”.  این مقام عالی رتبه گفت: رگولاتور آزمایشات آتی پلتفرم نمونه اولیه ارز را به تاخیر نمی اندازد و توضیح داد:

 اگر با آزمایش و تغییرات قانونی به سرعت حرکت کنیم، می توانیم آن را در سال های آینده اجرا کنیم.

 بانک مرکزی روسیه (CBR) آزمایشی را با روبل دیجیتال در ژانویه آغاز کرد و اولین تراکنش های موفق بین کیف پول های فردی را در اواسط فوریه اعلام کرد.  حداقل دوازده موسسه مالی روسی در این آزمایش ها شرکت می کنند که انتظار می رود در طول سال 2022 ادامه یابد.

 اسکوروبوگاتووا اذعان کرد که همه بانک‌های شرکت‌کننده از نظر فنی در حال حاضر آماده پیوستن به آزمایش‌ها نیستند.  با این حال، او اصرار داشت که این نباید بر زمان‌بندی پروژه صدور ارز دیجیتال بانک مرکزی روسیه (CBDC) تأثیر بگذارد.

 اسکوروبوگاتووا در اوایل سال جاری اعلام کرد که مرحله دوم آزمایشات قرار است در پاییز آغاز شود.  در آن مرحله، CBR قصد دارد عملیاتی را شامل پرداخت برای کالاها و خدمات با روبل دیجیتال و همچنین نقل و انتقالات دولتی راه اندازی کند.  این بانک همچنین قراردادهای هوشمند را با همکاری خزانه داری فدرال صادر خواهد کرد.

 روبل دیجیتال پس از پول نقد کاغذی و الکترونیکی – پول بانکی – که توسط بانک مرکزی روسیه صادر خواهد شد، سومین تجسم پول فیات ملی روسیه است.  روس ها می توانند هم به صورت آنلاین و هم آفلاین از آن استفاده کنند.  CBR می گوید CBDC آن فرصت های جدیدی را برای شهروندان، مشاغل و دولت ایجاد می کند.

 از آنجایی که روسیه با اثرات گسترش تحریم‌های غرب بر سر جنگ اوکراین دست و پنجه نرم می‌کند، در مسکو درخواست‌هایی برای روی آوردن به ارزهای دیجیتال به عنوان ابزاری برای دور زدن محدودیت‌ها و تامین مالی تجارت بین‌المللی شنیده شده است.  ایده ها برای تبدیل روبل دیجیتال به یک ارز ذخیره نیز ماه گذشته به عنوان راهی برای کاهش وابستگی روسیه به دلار آمریکا، در حال حاضر که ذخایر ارز خارجی آن در خارج از کشور مسدود شده است، منتشر شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + ده =