بانک مرکزی مراکش در حال کار بر روی لایحه کریپتو

بانک مرکزی مراکش در حال کار بر روی لایحه کریپتو

بانک مرکزی مراکش در حال حاضر روی یک لایحه چارچوب مقررات ارزهای دیجیتال کار می کند و به گفته رئیس بانک، عبداللطیف جواهری، این لایحه قرار است به زودی معرفی شود.  چارچوب نظارتی که روی آن کار می شود منجر به ارتقای مقررات پولشویی و مبارزه با تامین مالی تروریسم در مراکش می شود.

 بهترین شیوه های تنظیم رمزنگاری

عبداللطیف جواهری، رئیس بانک المغرب (BAM) گفته است که کمیته بانک مرکزی مراکش در حال کار برای ایجاد یک چارچوب قانونی مناسب برای ارزهای دیجیتال است.  فرماندار همچنین فاش کرد که موسسه او هم صندوق بین‌المللی پول (IMF) و هم بانک جهانی را بر سر معیارهایی که مورد استفاده قرار خواهد گرفت، درگیر کرده است.

قبل از آخرین اظهارات جوهری، Bitcoin.com News در مارس 2022 گزارش داد که بانک مرکزی مراکش در حال مذاکره با دو موسسه مالی جهانی و همچنین با بانک‌های مرکزی فرانسه، سوئد و سوئیس است.  در آن زمان، به گفته بانک مرکزی، مذاکرات بر روی بهترین شیوه های مقررات ارز دیجیتال متمرکز بود.

 ایجاد تعادل بین نوآوری و حمایت از مصرف کننده

در همین حال، گزارش مپ نیوز بیان کرد که انتظار می رود چارچوب نظارتی مطرح شده BAM برای ارزهای دیجیتال تعادلی بین نیاز به تقویت نوآوری و رفاه مصرف کنندگان ایجاد کند.

جوهری علاوه بر رسیدگی به مسائل مربوط به مقررات ارزهای دیجیتال، اشاره کرد که چارچوبی که روی آن کار می‌شود، مقررات پولشویی و مبارزه با تامین مالی تروریسم مراکش را نیز ارتقا خواهد داد.

در حالی که بانک مرکزی در گذشته پذیرفته بود که مراکشی‌ها احتمالاً ارزهای رمزنگاری شده را اتخاذ خواهند کرد، BAM در کنار وزارت دارایی و سازمان بازار سرمایه مراکش، بارها در مورد خطرات مرتبط با استفاده از ارزهای دیجیتال هشدار داده است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − هفده =