بایننس اتهامات مربوط به همکاری و انتقال اطلاعات به دولت روسیه را رد کرد

بایننس اتهامات مربوط به همکاری و انتقال اطلاعات به دولت روسیه را رد کرد دارا صدهزاری

بایننس، یک صرافی بزرگ جهانی ارزهای دیجیتال، در پاسخ به تحقیقاتی که رویترز در روز جمعه منتشر کرد، بشدت تکذیب کرد که به مقامات روسیه کمک های مالی به مخالفان را ردیابی کرده است.

 به گزارش رویترز، در آوریل گذشته، گلب کوستارف، رئیس بایننس اروپای شرقی و روسیه، با آژانس مبارزه با پولشویی روسیه، Rosfinmonitoring (Rosfin) ملاقات کرد.  بر اساس پیام‌های کوستارف که توسط رویترز بررسی شد، او “با درخواست Rosfin برای موافقت با اشتراک‌گذاری داده‌های مشتری موافقت کرد و به یکی از همکارانش گفت که “انتخاب زیادی ندارد”.

 رویترز نوشت، تقریباً در همان زمان، Rosfinmonitoring به دنبال راه‌هایی برای ردیابی کمک‌های ارزهای دیجیتال به سازمان‌های الکسی ناوالنی، رهبر مخالف روسیه بود.  ناوالنی پس از سوء قصد به قتل و سپس دستگیری در روسیه در ژانویه 2021، میلیون ها کمک مالی از طرفدارانش جمع آوری کرد.

 بایننس در وبلاگ رسمی خود بعداً در روز جمعه پست کرد که “پیشنهادات مبنی بر اینکه بایننس هر گونه اطلاعات کاربر از جمله الکسی ناوالنی را با آژانس های تحت کنترل FSB روسیه و تنظیم کننده های روسیه به اشتراک گذاشته است، کاملاً نادرست است” و افزود که “بایننس به دنبال کمک فعالانه به روسیه نبوده است.  این کشور در تلاش برای تحقیق درباره الکسی ناوالنی است.”

بایننس ادامه داد: «امروز، هر دولت یا سازمان مجری قانون در جهان می‌تواند داده‌های کاربران را از بایننس درخواست کند، به شرطی که توسط مرجع قانونی مناسب همراه باشد. روسیه نیز تفاوتی ندارد.»  هر شکلی از توافق با دولت روسیه که با هر حوزه قضایی دیگر متفاوت است – این تعهدات عادی هستند و برای مثال هر بانک سنتی مشمول همان الزامات خواهد بود.

 در این بیانیه آمده است که بایننس “شکایتی رسمی برای رویترز تحت کد سرمقاله خود خواهد نوشت.”

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + هفده =