بایننس از خرید صرافی FTX منصرف شد

بایننس از خرید صرافی FTX منصرف شد

بایننس بعد از ظهر چهارشنبه در توییتی اعلام کرد که بایننس با خرید صرافی رقیب FTX پیش نخواهد رفت.

ایننس گفت: «در ابتدا، امید ما این بود که بتوانیم از مشتریان FTX برای تامین نقدینگی حمایت کنیم، اما این مسائل خارج از کنترل یا توانایی ما برای کمک است.

این خبر باعث می‌شود که سرمایه‌گذاران خرد به این فکر کنند که آیا پس از اینکه بورس تحت فشار شدید نقدینگی در اوایل این هفته قرار گرفت، دوباره به وجوهی که توسط FTX نگهداری می‌شود، دسترسی پیدا خواهند کرد. این آشفتگی احتمالاً از یک مقاله CoinDesk نشات می‌گیرد که به جزئیات پیوندهای نگران‌کننده بین FTX، FTT توکن بومی آن، و Alameda، یک شرکت تحقیقاتی و تجاری متعلق به رئیس FTX، سام بانکمن فرید، می‌پردازد. این پوشش توجه Changpeng Zhao، رئیس Binance را به خود جلب کرد، او مدت کوتاهی بعد توییت کرد که شرکت او تمام توکن های FTT را که در اختیار دارد به فروش خواهد رساند.

توییت CZ باعث اختلاف نظر با SBF شد که در توییتی که از زمان حذف آن حذف شد، گفت که FTX خوب است و دارایی های این شرکت نیز خوب است. با این حال، بلافاصله پس از آن، معامله بین Binance و FTX آشکار شد و SBF پس از آن به نقض نقدینگی رضایت داد.

این کمک مالی باعث خوش بینی در صنعت شد. با این حال، CZ از همان ابتدا به صراحت اعلام کرد که بایننس می‌تواند در هر زمانی از معامله خارج شود. قابل ذکر است، این شرکت هنوز باید با تجزیه و تحلیل دفاتر مالی FTX به منظور تصمیم گیری در مورد ادامه خرید، بررسی لازم را انجام دهد.

پس از بررسی وضعیت مالی FTX، بایننس رسما تصمیم گرفته است که عملیات تجاری غیر آمریکایی FTX را خریداری نکند. علاوه بر این، بایننس همچنین به گزارش های اخیر در مورد تحقیقات ایالات متحده در مورد FTX در مورد سوء استفاده از وجوه مشتری و وام اشاره کرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *