بایننس استیبل کوین BUSD را به Polygonو Avalanche گسترش می دهد

استیبل کوین BUSD بایننس

بایننس استیبل کوین BUSD را به Polygonو Avalanche گسترش می دهد

صرافی کریپتو بایننس استیبل کوین BUSD خود را به Polygon، بلاک چین مقیاس‌کننده اتریوم و Avalanche ، بلاک چین سریع تک لایه اضافه کرد.

صرافی کریپتو بایننس استیبل کوین خود بایننس USD (BUSD) را در Avalanche و Polygon در دسترس قرار داده است.

این توکن تاکنون در Ethereum و BNB Chain در دسترس بوده است.

به گفته بایننس، هر واحد BUSD توسط یک دلار آمریکا پشتیبانی می شود، که آن را به یک استیبل کوین با پشتوانه فیات تبدیل می کند. معامله‌گران و کاربران کریپتو اغلب با استیبل کوین ‌هایی مانند BUSD معامله می‌کنند تا از نوسانات موجود در بازار های کریپتو محافظت کنند.

به گفته CoinGecko، این توکن هفته گذشته به ارزش بازار 20.9 میلیارد دلاری رسید و آن را از نظر ارزش در رتبه سوم در بین استیبل کوین ها قرار داد. تتر (USDT) و USD Coin (USDC) به ترتیب 67 و 50 میلیارد دلار ارزش گذاری شده اند.

در حالی که اتریوم اخیراً تحت ادغام مورد انتظار خود قرار گرفت که مصرف انرژی آن را به طور چشمگیری کاهش داد، این شبکه همچنان توسط تراکنش‌ های کند و پرهزینه با مشکل مواجه است. در همین حال، Avalanche و Polygon به طور قابل توجهی ارزان تر و سریع تر هستند.

این حرکت زمانی انجام شد که بایننس در ابتدای سپتامبر، با تبدیل سپرده‌ های موجود و جدید این توکن ‌ها به BUSD، استیبل کوین‌ های رقیب USDC، USDP و USDT را حذف کرد.

دو هفته بعد، صرافی هندی پیشرو WazirX با اشاره به تلاش‌هایی که برای «افزایش نقدینگی و کارایی سرمایه برای کاربران» انجام داد، همین کار را کرد.

به دنبال فروپاشی استیبل کوین الگوریتمی TerraUSD (UST) در اوایل سال جاری، استیبل کوین ‌ها اخیراً افت زیادی پیدا کرده‌اند. این رکود میلیون ها دلار را از بین برد و به اصطلاح به زمستان کریپتو های پیرو آن نیز کمک کرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 5 =