بایننس شبکه Oracle را راه اندازی کرد

شبکه Oracle بایننس

بایننس شبکه Oracle را راه اندازی کرد

بایننس یک شبکه اوراکل را برای اکوسیستم زنجیره BNB خود راه اندازی کرده است که بلاک چین را به داده های دنیای واقعی و بالعکس متصل می کند. یک برنامه زودهنگام شامل ده پروژه BNB در همان زمان آغاز شد.

این پروژه‌ها که قبلاً بایننس اوراکل را ادغام کرده‌اند، شامل برخی از بزرگترین تیم‌ها در زنجیره BNB می‌شود: پروتکل وام دهی Venus ، پلتفرم کشاورزی سودآوری Alpaca Finance ، و سرمایه‌گذاری مایع. راه حل Ankr ، به گفته DeFi Llama.

اوراکل‌ها این امکان را برای قراردادهای هوشمند فراهم می‌کنند که به داده‌هایی که خارج از زنجیره بلوکی وجود دارد دسترسی پیدا کنند. به عنوان مثال، یک پروتکل ممکن است بخواهد قرارداد هوشمند آن بر اساس قیمت اوراق بهادار، شاخص‌های کلان اقتصادی یا حتی داده‌های آب‌وهوا ایجاد شود.

گوندولین رجینا، مدیر سرمایه‌گذاری زنجیره BNB در بیانیه‌ای گفت: «استفاده از اوراکل‌ها برای افزایش چشمگیر دانش قرارداد هوشمند در مورد آنچه در خارج از بلاک چین می‌گذرد و به آن اجازه می‌دهد تا با اقدامات مشخص به رویدادهای خارجی پاسخ دهد، بسیار مهم است.»

در ابتدا، بایننس اوراکل قیمت های شاخصی را برای محبوب ترین دارایی های دیجیتال ارائه می دهد.

در این اطلاعیه بر امنیت تاکید شده است: الگوریتم‌های هوشمند قیمت‌ها را از نظر دقت و سازگاری بررسی می‌کنند و یک معماری نظارت بر داده‌ها ایجاد شده است. بایننس گفت که هدف زمان بازیابی شبکه، یا تحمل آن برای خرابی، «تقریباً صفر» است.

این شرکت توضیح داد که هر فید داده با یک طرح امضای آستانه توزیع شده نظارت می شود و با کلید رمزگذاری عمومی Binance تأیید می شود تا اطمینان حاصل شود که داده ها تغییر نمی کنند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + یک =