بایننس و کوین بیس از ایده ویتالیک بوترین حمایت می‌کنند.

ایده ویتالیک بوترین خالق اتریوم

بایننس و کوین بیس از ایده ویتالیک بوترین حمایت می‌کنند.

مدیران اجرایی دو تا از بزرگ‌ترین شرکت‌های رمزنگاری در جهان، ایده ویتالیک بوترین، خالق اتریوم (ETH) را در مورد اینکه چگونه صرافی‌ها می‌توانند شفافیت را برای مشتریان خود حفظ کنند، تأیید می‌کنند.

پس از فروپاشی FTX و افشاگری‌های ناشی از آن، بررسی دقیق سیستم‌های ذخیره صرافی‌های رمزنگاری به جریان افتاد و چندین شرکت را بر آن داشت تا ذخایر خود را برای اثبات پرداخت بدهی منتشر کنند.

بوترین سیستمی را پیشنهاد کرد که در آن کاربران می‌توانند تعادل شخصی خود را از طریق درخت مرکل تأیید کنند، که با حریم خصوصی zk-SNARK (برهان دانش مختصر غیر تعاملی دانش صفر) محافظت می‌شود.

ساده‌ترین کاری که می‌توانیم انجام دهیم این است که تمام سپرده‌های کاربران را در یک درخت Merkle (یا حتی ساده‌تر، یک تعهد KZG) قرار دهیم و از ZK-SNARK برای اثبات اینکه همه موجودی‌ های موجود در درخت غیرمنفی هستند و با هم جمع می‌شوند، استفاده کنیم. به برخی از ارزش های ادعا شده اگر یک لایه هش برای حفظ حریم خصوصی اضافه کنیم، شاخه Merkle (یا اثبات KZG) که به هر کاربر داده می‌شود، چیزی در مورد موجودی هر کاربر دیگر نشان نمی‌دهد.

Merkle Trees به رمزگذاری داده‌های بلاک چین به صورت مؤثرتر و ایمن‌تر کمک می‌کند و می‌تواند به تأیید سریع اطلاعات بدون افشای کل مجموعه داده کمک کند. KZG ها نوعی طرح تعهد چند جمله ای هستند که به تأییدکنندگان امکان می دهد ارزیابی های ادعا شده را تأیید کنند.

برایان آرمسترانگ، مدیرعامل کوین‌بیس، در پاسخ به پیشنهاد بوترین، از بنیانگذار اتریوم تشکر کرد و گفت که حسابداری روی زنجیره برای پیشرفت صنعت مهم است.

در همین حال، Changpeng Zhao، مدیر عامل Binance می گوید که در حال کار بر روی ایده های جدید Buterin است.

بوترین می‌گوید که صرافی‌های رمزنگاری باید به‌گونه‌ای تبدیل شوند که غیرقانونی باشند، اما جنبه‌های خاصی را به منظور ارائه خدماتی مانند بازیابی کیف پول و الزامات نظارتی متمرکز کنند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + 16 =