با وجود افزایش قیمت فانتوم ارزش کل سرمایه قفل‌شده آن همچنان بسیار کم است


طبق داده‌های CoinMarketCap، Fantom (FTM) با 16.78 درصد افزایش به 0.42 دلار رسیده است و در بین برندگان برتر در 24 ساعت گذشته قرار گرفته است.  فانتوم پس از رسیدن به سطوح فروش بیش از حد 0.22 دلار در 12 مه، دوباره بازگشت.  جدای از نکات فنی مطلوب، صعود اخیر احتمالاً با گمانه زنی هایی مبنی بر بازگشت یک توسعه دهنده سابق و خالق سالین فاینانس، آندره کرونژ، به فانتوم انجام شده است.

 Cronje و توسعه دهنده اصلی آنتون نل به طور غیرمنتظره ای از Fantom در اوایل مارس جدا شدند.  این حرکت باعث فروش قابل توجهی از FTM شد که توکن نتوانست از آن بازیابی شود.

 به همین ترتیب، ارزش کل قفل شده در اکوسیستم Fantom در ماه مارس پس از خروج توسعه دهندگان به شدت ضربه خورد.  TVL فانتوم در زمان انتشار در حدود 1.3 میلیارد دلار باقی می ماند که از بالاترین رقم 8.19 میلیارد دلاری در ماه مارس کاهش یافته است.

 همانطور که توسط روزنامه نگار چینی Collin Wu گزارش شده است، “Andre Cronje پیشنهاد بهینه سازی Fantom fUSD را منتشر کرد. آدرس AC اخیراً نزدیک به 100 میلیون FTM اضافه کرده است که در نظر گرفته می شود که به Fantom برمی گردد. FUSD دچار یک depegging شدید شد و Fantom TVL نیز کاهش یافت.  به شدت با حدود 69 درصد.”

به نظر می رسد استیبل کوین فانتوم، FUSD، در زیان های خود غوطه ور است.  طبق داده‌های CoinMarketCap، در زمان انتشار، Fantom USD (FUSD) در حال حاضر با قیمت 0.6804 دلار معامله می‌شود که بسیار پایین‌تر از قیمت 1 دلاری خود است.  گزارش‌ها نشان می‌دهند که FUSD ممکن است پس از اعمال تغییراتی در مکانیسم استیبل کوین توسط فانتوم سقوط کرده باشد.

 استیبل کوین دیگر در اکوسیستم فانتوم، استیبل کوین Deus Finance، Dei (DEI)، پیوند خود را با دلار آمریکا از دست داد و تا 0.55 دلار سقوط کرد.  این کاهش در شرایطی رخ داد که چندین استیبل کوین الگوریتمی در هفته‌های اخیر پیوندهای خود را از دست دادند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − پانزده =