روسیه برای کمک به مقابله با تأثیر تحریم‌های غرب، در حال بررسی استفاده از رمزارز برای پرداخت‌های بین‌المللی است.

 ایوان چبسکوف، رئیس بخش سیاست مالی وزارت دارایی، گفت که دولت روسیه فعالانه در مورد ایده استفاده از ارزهای دیجیتال برای تسویه حساب های بین المللی بحث می کند.

 به گفته چبسکوف، اجازه دادن به کریپتو به عنوان وسیله ای برای تسویه تجارت بین المللی به مقابله با تاثیر تحریم های غرب کمک می کند، تحریم هایی که دسترسی روسیه به مکانیسم های سنتی پرداخت فرامرزی را محدود کرده است.

 در همین حال، رگولاتورهای روسیه به طور فعال با مهار بازار رمزنگاری این کشور و استفاده از ارزهای دیجیتال دست و پنجه نرم می کنند.  قابل ذکر است، بانک مرکزی و وزارت دارایی رویکردهای متفاوتی برای تنظیم فضای کریپتو دارند.

 بانک مرکزی با این ادعا که این فعالیت ها ثبات مالی روسیه را تهدید می کند، ممنوعیت کامل تجارت و استخراج کریپتو را پیشنهاد می کند.  از سوی دیگر، وزارت دارایی پیشنهاد می کند قوانینی ایجاد شود که بازارهای سفید و خاکستری را متمایز کند.

 در حالی که دولت به دنبال شروع استفاده از رمزارز برای پرداخت است، بانک مرکزی و وزارت دارایی ابتدا باید در مورد نحوه تنظیم فضای کریپتو به اجماع برسند.  گفت‌وگوها ماه‌هاست که ادامه دارد، اما هنوز به نتیجه نرسیده است.

 اقتصاد روسیه در بحبوحه تحریم های غرب به نزول ادامه می دهد

 در نظر گرفتن کریپتو به‌عنوان وسیله پرداخت توسط روسیه، در حالی است که اقتصاد این کشور رو به افول است.  این کاهش نتیجه تحریم های غرب است که ایالات متحده و اتحادیه اروپا پس از حمله به اوکراین بر این کشور اعمال کردند.

 در حالی که کشور امیدوار است از رمزنگاری برای مقابله با تأثیر تحریم‌های غرب استفاده کند، چانگ‌پنگ ژائو، مدیر عامل بایننس، گفت که روسیه نمی‌تواند برای فرار از تحریم‌ها از رمزنگاری استفاده کند.  به گفته وی، کریپتو بیش از حد قابل ردیابی است، مشخصه ای که ارزهای دیجیتال را برای دور زدن تحریم ها نامناسب می کند.

 در حالی که صرافی‌های کریپتو قول داده‌اند همه روس‌ها را از استفاده از پلتفرم‌های خود منع نکنند، اخیراً محدودیت‌ها را تشدید کرده‌اند.  به عنوان مثال، بایننس اعلام کرد که خدمات را به افراد و نهادهای روسی که دارای رمزهای بیش از 10885 دلار هستند محدود می کند.  کوین بیس همچنین اعلام کرد که برخی از حساب های روسیه را به دلیل تحریم ها مسدود خواهد کرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *