برنامه استپن طبق خواسته دولت چین دسترسی کاربران این کشور را مسدود خواهد کرد


طبق گزارشات، مقررات ضد کریپتو چین، بازی توکن غیرقابل تعویض (NFT)، Stepn را مجبور کرده است که از تاریخ 15 ژوئیه کاربران را از سرزمین اصلی حذف کند. اندکی پس از اعلام، گزارش شده است که رمز ارز درون بازی Stepn برای مدت کوتاهی 38 درصد کاهش یافته است.  .

 Stepn به مقررات محلی پایبند است

 توسعه دهندگان گفته اند که کاربران سرزمین اصلی چین از برنامه بازی NFT Stepn از 15 جولای نمی توانند به این برنامه دسترسی داشته باشند.  محاصره کاربران از این منطقه زمانی اعمال می‌شود که Stepn ارائه خدمات مکان‌یابی GPS و IP را متوقف کند.

 علیرغم افشای برنامه‌هایی برای توقف خدمات رسانی به کاربران از سرزمین اصلی، تیم توسعه‌دهنده در توییتی اصرار داشت که هیچ تجارتی با بازیکنان منطقه نداشته‌اند.  این تیم توییت کرد:

 بابت ناراحتی پیش آمده پوزش می طلبیم و از درک شما متشکریم.  STEPN از زمان تأسیس خود در هیچ تجارتی در سرزمین اصلی چین شرکت نداشته است و کانال های دانلود ارائه نکرده است.  STEPN همیشه به تعهدات رعایت اهمیت زیادی قائل بوده و همیشه الزامات مربوطه آژانس های نظارتی محلی را به شدت رعایت می کند.

 علاوه بر اعلامیه 26 می، تیم Stepn گفت که آنها همچنان از طریق رسانه های اجتماعی، ایمیل و هشدارهای درون برنامه ای، کاربران را از جزئیات جدید مربوط به محاصره مطلع خواهند کرد.

 سقوط کریپتوکارنسی درون بازی

 در همین حال، گزارشی در ساوت چاینا مورنینگ پست حاکی از آن بود که ارز دیجیتال استپن در بازی پس از اعلام این خبر، 38 درصد سقوط کرده است.  در این گزارش همچنین آمده است که اندکی پس از اعلام این خبر، استپن به عنوان پرطرفدارترین عبارت جستجو در Weibo، پلتفرم رسانه اجتماعی چین تبدیل شده است.

 استپن که به عنوان بازی «حرکت برای کسب درآمد» توصیف می‌شود، کاربران را قادر می‌سازد تا با پیاده‌روی یا دویدن در دنیای واقعی، به اصطلاح مربی‌های NFT و همچنین ارز دیجیتال درون بازی (GMT) را معامله کنند.  این گزارش افزوده است که درآمدهای ارزهای دیجیتال درون بازی یا به پول نقد یا سایر دارایی های رمزنگاری تبدیل می شود.

 با این وجود، به نظر می‌رسد سرکوب مداوم چین علیه کسب‌وکارهای مرتبط با کریپتو، تیم توسعه‌دهنده را مجبور کرده است تا اقداماتی را انجام دهد تا اطمینان حاصل شود که Stepn از مقررات کشور پیروی می‌کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + 7 =