بزرگ‌ترین خرده‌فروشی وسایل الکترونیکی در اروپا خودپردازهای بیت کوین نصب می‌کند

بزرگ‌ترین خرده‌فروشی وسایل الکترونیکی در اروپا خودپردازهای بیت کوین نصب می‌کند دارا صدهزاری

طبق گزارش روزنامه محلی Kleine Zeitung، Media-Markt، خرده‌فروش شماره یک الکترونیک در اروپا، تصمیم گرفته است تا دستگاه‌های خودپرداز بیت‌کوین را در دوازده شعبه خود در سراسر اتریش راه‌اندازی کند.

 مشتریان می توانند بیت کوین را در ماشین های فروش کورانت خریداری کنند.  Kurant که در سال 2017 به‌عنوان اسپین آف Coinfinity تأسیس شد، در حال حاضر 200 دستگاه خودپرداز بیت‌کوین را در اتریش، اسپانیا، یونان و آلمان اداره می‌کند.

 Media-Markt آزمایش چنین عملکردی را در سال 2019 در یکی از شعبه های خود در وین آغاز کرد.  اکنون به دلیل تقاضای زیاد تصمیم به گسترش آن گرفته است.

 نوامبر گذشته، MediaMarkt قربانی یک حمله باج‌افزار فلج‌کننده شد.  هکرها در ابتدا خواهان 240 میلیون دلار بیت کوین بودند، اما بعداً پس از مذاکره با فروشگاه الکترونیک، با پرداخت 50 میلیون دلار موافقت کردند.  به دلیل این حمله، MediaMarkt دیگر قادر به پذیرش پرداخت کارت اعتباری در برخی از فروشگاه های خود نبود.

MediaMarkt دارای بیش از 1000 فروشگاه در کشورهای مختلف اروپایی است.

 سال گذشته، غول خرده فروشی آمریکایی والمارت بی سر و صدا 200 دستگاه خودپرداز بیت کوین را در سراسر ایالات متحده با همکاری Coinme نصب کرد.

 طبق اطلاعات ارائه شده توسط CoinATMRadar، بیش از 36806 دستگاه خودپرداز در سراسر جهان وجود دارد.  اکثریت قریب به اتفاق آنها در ایالات متحده واقع شده اند و اروپا تنها بخش کوچکی از دستگاه های فروش ارز دیجیتال را در اختیار دارد.

 اداره رفتار مالی، تنظیم کننده اصلی مالی در بریتانیا، ماه گذشته اقدام به ممنوعیت خودپردازهای بیت کوین کرد تا از تسهیل پولشویی توسط ارزهای دیجیتال جلوگیری کند.  اپراتورهای دستگاه های فروش رمزنگاری اغلب به نادیده گرفتن فعالیت های غیرقانونی متهم می شوند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × چهار =