هفته گذشته، سقوط استیبل کوین TerraUSD (UST) منجر به یک اثر ضربه ای سقوط قیمت 99.9 درصدی برای رمز مرتبط آن Luna (LUNA) شد.  در طول این حادثه، شبکه دو بار برای جلوگیری از خونریزی متوقف شد و در حالی که دوباره راه اندازی شده است، چندین عملکرد زنجیره ای هنوز غیرفعال هستند.  به گفته DeFiLlama، این حادثه منجر به کاهش ارزش کل دارایی های Terra از بیش از 31 میلیارد دلار به حدود 400 میلیون دلار شد.

در مواجهه با بحران نقدینگی بزرگ، برخی از توسعه‌دهندگان برنامه‌های میزبانی Terra، چمدان‌های خود را برای زنجیره‌های دیگر بسته‌اند.  در میان کسانی که تصمیم به بستن پروتکل های Terra خود گرفتند، پروژه های مختلف مبتنی بر NFT و DeFi مانند Kujira، Stader Labs، LunaBulls، LunarFlip و Hero NFT بودند.

در پاسخ به این مهاجرت، تیم های بلاک چین با ارائه سرمایه حمایتی و منابع دیگر، پیشنهاداتی را برای جذب این توسعه دهندگان ارائه می کنند.

رایان وایات، مدیرعامل استودیو Polygon – بازوی NFT، بازی و متاورس Polygon – در توییتر گفت که تیم او از نزدیک با پروژه‌های مبتنی بر Terra همکاری می‌کند تا به آنها کمک کند به زنجیره خود مهاجرت کنند.

وایات گفت: “ما سرمایه و منابع را در برابر این مهاجرت ها قرار خواهیم داد تا از توسعه دهندگان و جوامع مربوطه آنها به پلتفرم خود استقبال کنیم.”

Polygon تنها بلاکچینی نبود که برای توسعه‌دهندگانی که محصولاتی را در اکوسیستم Terra می‌سازند جذابیت داشت.

Juno، یک شبکه قراردادهای هوشمند متمرکز بر قابلیت همکاری، یک پیشنهاد حکومتی جدید را ارائه کرد که در آن درخواست تشویق برای 1 میلیون توکن JUNO (7 میلیون دلار) برای پروژه‌های Terra که مایل به جابجایی برنامه‌های خود هستند، شد.  پیشنهاد Juno نشان داد که چندین پروژه Terra برای مهاجرت به شبکه Juno ابراز علاقه کرده اند.  بلاک چین Juno شباهت هایی با معماری فنی Terra دارد زیرا هر دوی آنها به Cosmos SDK (کدی که توسط پروژه ها در اکوسیستم Cosmos استفاده می شود) متکی هستند.

بلاک چین Fantom همچنین اعلام کرد که به پروژه های Terra که به دنبال یک بلاک چین جدید هستند، کمک های مالی، بازاریابی و ارتباطات اکوسیستمی ارائه می دهد.

فراتر از این، نمایندگان و بنیانگذاران سایر بلاک چین ها – شبکه Regen، FetchAI، Stargaze و Injective Protocol – نیز پروژه های مهاجرتی مبتنی بر Terra را تشویق کرده اند تا زنجیره های خود را در نظر بگیرند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *