بنیانگذاران FTX بانکمن فرید و وانگ بازداشت شدند

بنیانگذاران FTX بانکمن فرید و وانگ بازداشت شدند

بنیانگذاران FTX بانکمن فرید و وانگ بازداشت شدند

بر اساس گزارش ها، گری وانگ، بنیانگذار FTX، تحت نظارت مقامات باهامایی در کنار سام بانکمن فرید نگهداری می شود. این زوج همچنین توسط واحد جرایم مالی کشور تحت تحقیق هستند.

مجری قانون باهاما از زمان فروپاشی هفته گذشته صرافی SBF که به زودی ورشکست می شود، تحقیق می کند و طبق یک اطلاعیه رسمی، در حال همکاری نزدیک با کمیسیون اوراق بهادار باهاما (SCB) برای بررسی در صورت وقوع هرگونه تخلف مجرمانه است.

در اوایل هفته گذشته، برداشت دارایی های مشتریان از FTX مسدود شد. با این حال، SCB اصرار داشت که حساب های ثبت شده در باهاما همچنان می توانند به وجوه خود دسترسی داشته باشند.

اکنون به نظر می‌رسد که با بازداشت SBF و Wang قبل از اینکه بتوانند به دبی فرار کنند، همه چیز پیشرفت کرده است.

پروتوس با دستیار ناظر واحد جرایم مالی باهاما، آنتونی مک‌کارتنی تماس گرفت، اما به او گفتند: «ما نمی‌توانیم هیچ اطلاعاتی بدهیم زیرا تحقیقات در حال انجام است.»

SBF گاهی اوقات اشاره می کند که او FTX را در کنار گری وانگ در سال 2019 تأسیس کرد. وانگ همچنین مدیر ارشد فناوری شرکت است و مشاور Sequoia Capital است، یک صندوق سرمایه گذاری که در شرکت های فناوری مختلف از جمله DoorDash، Zoom، Apple و AirBnB سرمایه گذاری کرده است.

بیوگرافی او در فوربس ادعا می کند که او از MIT فارغ التحصیل شده است، در گوگل کار می کند و 16 درصد سهم FTX دارد. متأسفانه، اطلاعات بسیار کمی فراتر از اطلاعات آنلاین موجود است، اگرچه برخی حدس می‌زنند که او یک GitHub دارد.

وانگ و ارتباط او با سکویا نیز ممکن است منشأ و ظهور شهاب‌سنگ SBF را توضیح دهد. او اغلب ادعا می کند که در سال 2017 با خرید بیت کوین در ایالات متحده و فروش آن در ژاپن، پول خود را از طریق آربیتریت بیت کوین به دست آورده است.

با این حال، همانطور که مارک کودز اخیراً اشاره کرده است، این امر به سرمایه قابل توجهی نیاز دارد تا به طور موثر از بین برود. SBF ادعا کرد که در طول حدود پنج هفته هر روز حدود 1 میلیون دلار به دست آورده است، اما برای این امکان وجود دارد که بیت کوین را با قیمت 18000 دلار بخرد و با تزریق سرمایه اولیه حداقل 18 دلار به قیمت حدود 19000 دلار بفروشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 5 =