بنیانگذار سولانا از بروزرسانی بزرگ بلاک چین رونمایی کرد

بنیانگذار سولانا از بروزرسانی بزرگ بلاک چین رونمایی کرد

آناتولی یاکوونکو، یکی از بنیانگذاران آزمایشگاه سولانا، که مسئولیت توسعه بلاک چین با همین نام را بر عهده دارد، از تمام اعتباردهندگان خواست تا به آخرین نسخه این گره، 1.13.5، به روز شوند. به گفته یاکوونکو، به‌روزرسانی باید تمام قطعی‌های شبکه Solana ناشی از اضافه بار پروتکل‌های مبتنی بر UDP را برطرف کند.

پیش از این، این مشکل باعث خاموشی طولانی مدت شبکه سولانا شده بود که هنوز در مرحله آزمایشی خود است. به گفته Solscan، بسیاری از بزرگترین اعتبار سنجی ها در شبکه Solana هنوز به روز نشده اند. از تمام اعتباردهنده ها، تنها 44.53٪ به آخرین نسخه به روز شده اند.

علیرغم به روز رسانی مهم، جامعه ارزهای دیجیتال هنوز تعدادی سوال در مورد عملکرد سولانا به عنوان یک بلاک چین دارد. مسدود شدن گره‌ها توسط سرورهای داده بزرگ، ذخیره سازی متمرکز آنها، قطعی طولانی مدت و این واقعیت که یکی از بنیانگذاران شخصاً باید از اعتبارسنجی‌ها بخواهد که به‌روزرسانی کنند، سؤالات زیادی را ایجاد می‌کند و بی‌اعتمادی به زنجیره بلوکی را بیشتر می‌کند.

در اوایل هفته، تیم پروژه تصویری از وضعیت شبکه Solana منتشر کرد تا شفافیت عملیات را در زمانی که اکثر کاربران نگران تأثیر سقوط FTX هستند، ثابت کند.

بر اساس داده های ارائه شده، میانگین تعداد تراکنش ها در هر ثانیه در حال حاضر 2000 تراکنش است. میانگین زمان بلوک نیز بهبود یافته است و اکنون حدود 0.5 میلی ثانیه است. از جنبه منفی، فعالیت شبکه کاهش یافته است که در کاهش تعداد برنامه های روزانه استفاده می شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *