سرمایه گذاری در 1400| راهنمایی کامل سرمایه گذاری


بهترین بازار برای سرمایه گذاری در سال 1400 :

سلام به شما آلندی های عزیز امیدوارم حالتون خوب باشه.

با توجه به ریزش اخیر بورس همچنین پایین اومدن قیمت دلار در پی انتخابات آمریکا و نوسانات و کاهش قیمت طلا ، سهامداران به این فکر هستند که در چه بازاری سرمایه گذاری کنند تا از تورم جا نمانند و ارزش پول خود را حفظ کنند!

در این مقاله می خواهیم به بررسی گزینه های سرمایه گذاری در سال 1400 بپردازیم که قطعا دید خوبی رو می تواند به شما بدهد تا بهترین انتخاب را در سال جدید داشته باشید.

سرمایه گذاری ها :

1)ملک :

این سرمایه گذاری به دو دسته ی زمین و مسکن تقسیم می شود که به بررسی کلی آنها می پردازیم.

مسکن : از سال 97 و  با رشد قیمت مسکن خرید آن نیاز به سرمایه ی زیادی دارد با این حال مزیت رشد با تورم را دارد و همزمان می توان با اجاره دادن آن کسب در آمد کرد.

از معایب این سرمایه گذاری می توان به استهلاک ، هزینه انتقال سند و مالکیت ، هنگام خرید و فروش هزینه بنگاهی دارد ، پیدا کردن خریدار برای آن زمان میبرد و به همین علت نقد شوندگی بالایی به همراه نخواهد داشت.

زمین : یکی از بهترین سرمایه گذاری ها در ایران خرید زمین در مناطق مستعد رشد می باشد. همانطور که خیلی از شما عزیزان می دانید افراد زیادی سود های کلانی فقط با خرید زمین و نگهداری آن تا سال های زیادی کسب کرده اند ، و خرید زمین هیچ گاه با ضرر و زیان همراه نبوده و همیشه سود های خیلی خوبی را در صورت صبوری و نگهداری طولانی مدت به افراد داده که شاید در بازار دیگری نتوان آن را یافت کرد .

گفته می شود در خرید زمین پول مازاد ، یعنی پولی که به آن نیازی نداریم ، آورده شود تا بتوان با نگهداری طولانی مدت آن سود های خوبی را کسب کرد و از رشد تورمی جا نماند.

از مزایای زمین می توان به عدم استهلاک ، رشد با تورم را اشاره کرد.

اما ریسک هایی هم دارد از جمله : ارزش آن متاثر از رونق ساختمان سازی است ، نقد شوندگی پایینی دارد و برای پیدا کردن مشتری نیاز به زمان است ، ارزش آن تا حدودی تابع سیاست های شهری مثل تراکم ، خیابان کشی های آینده و … می باشد.

تحلیل قیمت مسکن در سال 1400

همچنین درآمد زایی از طریق اجاره اغلب در این نوع سرمایه گذاری امکان پذیر نمی باشد.

ما در یک پست جداگانه  بحث ملک در سال 1400 به طور کامل توضیح دادیم که خیلی از کاربران هم نظراتشون رو گفتن. میتونین پست تحلیل قیمت مسکن در سال 1400 رو مشاهده کنید و حتما نظرت رو بگو

2) طلا :

طلا از قدیم در سبد سرمایه گذاری خانوار های ایرانی به عنوان یک سرمایه گذاری امن وجود داشته .

در مورد طلا و تغییر قیمت آن می توان به دو عامل اشاره کرد ، اول قیمت ارز و دوم قیمت انس جهانی طلا . البته به گفته کارشناسان زمانی که بازار ارز نوسانات زیادی داشته باشد قیمت طلای داخلی مطابق قیمت جهانی پیش نخواهد رفت و راه خود را پیش میگیرد.

به همین علت با ثبات در نرخ ارز می توان گفت که قیمت طلای داخلی با طلای جهانی مطابقت خواهد داشت.

همچنین برخی کارشناسان میزان عرضه سکه در بازار را هم علتی بر افزایش قیمت یا کاهش قیمت این دارایی می دانند.

از مزایای طلا می توان به عدم استهلاک ، نقد شوندگی بالا ، هنگام فروش کارمزد خاصی ندارد ، اشاره کرد.

البته خطر نگهداری و امنیت آن هم می تواند به عنوان یکی از معایب آن باشد و امکان کلاه برداری در این بازار نیز وجود دارد . همچنین این دارای نسبت به دلار و قیمت جهانی طلا واکنش نشان می دهد. در مورد قیمت طلا در سال 1400 پست جداگانه ای قرار دادیم ئو توضیحات کامل تری در مورد پیشبینی قیمت طلا در سال 1400 هست که میتونید مشاهده کنید

تحلیل قیمت مسکن در سال 14003) ارز:

با نگاه به قیمت این ارز متوجه می شوید که سود خوبی را بخصوص در چند سال اخیر داشته است و بازدهی آن چشم گیر بوده . به همین علت بسیاری از افراد و سرمایه گذاران علاقه به سرمایه گذاری در این زمینه را دارند . یکی از مزایای این بازار همانند بازار طلا نقد شوندگی بالای آن است .

اما این بازار تحت تاثیر مستقیم تصمیمات دولت و سیاست گذار دارد بنابراین حوزه ی امنی برای سرمایه گذاری افراد به حساب نمی آید .

خطر دزدی برای آن همانند طلا نیز وجود دارد و همچنین در این بازار سفته بازی بسیار وجود دارد .

امکان خرید ارز تقلبی از مراجع نا معتبر وجود دارد. همچنین تورم زا می باشد و افزایش قیمت آن موجب نگرانی بسیاری از افراد می شود . با خرید و  نگهداری آن به اقتصاد کشور لطمه وارد می شود. راستی مقاله قیمت دلار در سال 1400 | تحلیل کامل قیمت دلار رو مشاهده کن و نظرت رو بگو

بهترین بازار برای سرمایه گذاری در سال 1400

پیش بینی قیمت دلار 14004) بورس :

با اینکه بورس ایران بازدهی خوبی را در چند ماهه ی اخیر نداشته است اما به صورت کلی یکی از پر بازده ترین بازار ها بوده و هست .

اما این ریزش های اخیر باعث شده که خیلی ها از این بازار فراری باشند.

یکی از مشکلات این بازار تاثیرات تصمیمات دولت و سیاست گذاران و همچنین اخبار موجود بر آن است که می تواند باعث رشد یا ریزش قیمت شود .

به صورت کلی با بررسی نمودار شاخص کل می توان فهمید که برای سرمایه گذاری با دید بلند مدت همانطور که به مسکن و زمین نگاه میکردیم ،بورس می تواند یک سرمایه گذاری فوق العاده باشد.

اما در دیدگاه کوتاه یا میان مدت ، با توجه به نوسانات شاخص کل بورس احتمال ضرر وجود دارد.

معایب آن در تاثیر پذیری از اخبار و سیاست های داخلی و خارجی و همچنین نرخ ارز و تورم است .

مزیای آن می توان به نقد شوندگی نسبتاً خوب و نیاز به سرمایه خیلی زیادی برای سرمایه گذاری ندارد همچنین احتمال کلاه برداری در این بازار کم است .

توی مقاله جداگانه به بحث سرمایه گذاری در بورس در سال 1400 پرداختیم که میتوانید آن را مشاهده کنید

شاخص بورس 14005) ارز دیجیتال :

در سال 2020 و حتی تا همین اواسط 2021 شاهد رشد خوب بازار ارز های دیجیتال هستیم .

این بازار به علت تازگی در آن کلاه برداری های زیادی وجود دارد و همچنین در کنار سود های بالا ریسک های بالایی نیز دارد .

اما در صورت داشتن تخصص بالا می توان سود های خوبی را از این بازار بدست آورد.

در خصوص سرمایه گذاری های بلند مدت هم در رمز ارز ها نیاز به تخصص دارد . این موضوع رو بیشتر در مقاله جداگانه بهش پرداختیم که میتوانید پست  تحلیل قیمت بیت کوین برای سال1400 مشاهده کنید همچنین پیشنهاد میکنیم مقاله بهترین رمز ارز برای سرمایه گذاری توی سال 2021 هم مشاهده کن که در انتخاب سرمایه گذاری در ارز دیجیتال میتونه کمک کنه

بهترین بازار برای سرمایه گذاری در سال 1400

مخلص کلام :

ما در این مقاله سعی کردیم بازار های اصلی و مناسب برای سرمایه گذاری معرفی و بررسی کنیم .

اما نکته ی مهم این است ک تمامی این بازار ها نیاز به تخصص و دانش دارند !

شما نمی توانید بدون هیچ تجربه ای رانندگی کنید و به جایی نزنید . بنابراین نیاز به کسب دانش و تجربه دارید تا بتوانید سرمایه گذاری موفق داشته باشید .

اگر اینها را ندارید حتما با متخصصین این حوزه ها  مشورت کنید تا بهترین نتیجه ها را کسب کنید .

امیدوارم توانسته باشید بازار مناسب برای سرمایه گذاری را با توجه به ریسک ها و مزایای آن برای خود انتخاب کرده باشید.

نظر شما در مورد بهترین بازار امسال چیست برای ما بنویسید.

3 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − 1 =