بهترین بلاکچین هایNFT

برترین بلاکچین NFT دارا صدهزاری

معرفی بلاکچین ها

ارزهای دیجیتال گسترده ترین موارد استفاده از فناوری بلاک چین هستند و فرصت های سرمایه گذاری را برای افراد در سراسر جهان ارائه می دهند. قابلیت‌های سودآوری آن‌ها باعث جذب میلیون‌ها سرمایه‌گذار شده است. نوع دیگری از دارایی دیجیتال که در سال 2021 رشد باورنکردنی داشته اند، توکن های غیر قابل تعویض(NFT) هستند. هنگام انتخاب بلاکچین برای ساخت NFT، چندین نکته وجود دارد که باید در نظر بگیرید. برخی از مهم ترین نکات اندازه شبکه، هزینه های سازنده، عادات هزینه مصرف کننده، امنیت و ورودی جامعه هستند. تیم آموزشی دارا صدهزاری، در این مقاله فهرستی جامع از بهترین بلاک چین های متمرکز بر NFT در بازار ارائه می کند.

بلاکچین برتر دارا صد هزاری NFT

برترین بلاک چین های NFT در سال 2022

 اتریوم (Ethereum)

اتریوم در طول یک سال گذشته به سرعت تبدیل به پرمخاطب‌ترین و پرترافیک‌ترین بلاک‌چین موجود شده است. بیش از 90 درصد از تمام دارایی های دیجیتال به عنوان توکن های ERC-721 در شبکه اتریوم ایجاد شده اند. مانند Axie Infinity و CryptoPunks. با این حال، این شبکه معایبی نیز دارد. شبکه اتریوم اشباع شده است و کارمزد تراکنش ها اخیراً بالا رفته است.  با توجه به هزینه‌های بالای تراکنش و تأثیرات زیست‌محیطی که بلاک چین اتریوم ارائه می‌کند، هنرمندان و علاقه‌مندان به NFT به دنبال مکان‌های جدید برای مینت و معاملهNFT‌ها هستند.اتریوم قرار است در سال 2022 به مدل اجماع اثبات سهام روی بیاورد. این امر می‌تواند مقیاس بهتر شبکه را امکان‌پذیر کند که سرعت تراکنش‌ها را افزایش می‌دهد و به طور همزمان هزینه ها را کاهش می‌دهد.

سولانا(Solana)

سولانا به عنوان یک راه حل لایه 1 ساخته شده است و تلاش می کند یک اکوسیستم قابل همکاری برای همه پروژه های مستقر در شبکه خود ارائه دهد. سولانا یکی از سریع ترین بلاک چین های قابل برنامه ریزی در فضای کریپتو است. از اثبات تاریخ (PoH) و اثبات سهام (PoS) استفاده می کند که منجر به کاهش قابل ملاحظه زمان و هزینه های اعتبار سنجی می شود. با استفاده از PoS، کاربران مقداری از ارز دیجیتال خود را برای انتخاب تصادفی به‌عنوان اعتبارسنجی بلوک به اشتراک می‌گذارند. اعتبارسنجی‌ها وقتی انتخاب می‌شوند، SOL دریافت می‌کنند. این کار هم به کاربران انگیزه می دهد که سهامدار شوند. در حقیقت، به لطف مکانیسم‌های PoS و PoH سولانا، هزینه‌ها و زمان‌های تراکنش تقریباً کم است. با این حال، Solana به اندازه اتریوم به طور گسترده مورد استفاده قرار نمی گیرد.

پولیگان(polygon)

Polygon (که قبلاً شبکه Matic بود) یک راه حل لایه 2 برای اتریوم است که امکان ساخت راه حل های سریعتر و مقیاس پذیر را با استفاده از قراردادهای هوشمند مستقل فراهم می کند. مزیت اصلی این بلاک چین، سازگاری آن با ماشین مجازی اتریوم و همچنین هزینه گاز بسیار پایین است. Polygon قبلاً برای ایجاد NFT های مختلف استفاده شده است که با انتخاب زنجیره بلوکی مناسب می توان به آنها در بازار OpenSea دسترسی داشت. برخی از چشم اندازهای آینده پولیگان شامل افزودن زنجیره های پایه دیگر علاوه بر اتریوم است. این موضوع باید قابلیت همکاری بین چندین راه حل لایه 1 را با استفاده از راه حل های سریع و مقیاس پذیر قراردادهای هوشمند امکان پذیر کند.

کاردانو (Cardano)

کاردانو Cardano یکی دیگر از راه حل های لایه 1 است که از زمان انتشار در سال 2017 به آرامی در بین 5 ارز دیجیتال برتر بازار قرار گرفته است. کاردانو وایت پیپر ندارد. در عوض، توسط برخی از بهترین متخصصان صنعت بلاک چین مورد بررسی قرار گرفت. در طول سال‌ها، بلاک چین شاهد ارتقاهای متعددی بوده است که جدیدترین آنها اجرای قابلیت قرارداد هوشمند است. این به روز رسانی ساخت NFT ها را فعال کرده است. با توجه به وسعت جامعه کاردانو، این روند در سال های بعد رشد خواهد کرد.

تزوس(Tezos)

تزوس یکی از اولین بلاکچین‌های کاربردی هوشمند مبتنی بر اثبات سهام است که از اوایل سال 2018 یک شبکه پایدار و مقیاس‌پذیر ارائه می‌کند.استخراج NFT در Tezos فقط کسری از توکن XTZ هزینه دارد که در مقایسه با صدها دلاری که برای مینت کردن در اتریوم لازم است، ناچیز است. اخیراً، نمایشگاه بسیار تأثیرگذار Art Basel Beach Miami اعلام کرد که نمایشگاهی از هنر دیجیتال NFT در بلاک چین Tezos خواهد ساخت. تزوس در ابتدای 2021 به محبوبیت رسید. یکی از اولین بازارهای بلاک چین، Hic et Nunc، به عنوان یک جایگزین اقتصادی برای بازارهای اتریوم محور معرفی شد. تزوس همانند سولانا از یک مکانیسم اجماع PoS و تنها یک مکانیسم PoS برای کمک به کاهش کار محاسباتی مورد نیاز برای تأیید بلوک‌ها و تراکنش‌ها در زنجیره بلوکی استفاده می‌کند. در ال حاضر، Objkt بزرگترین و محبوب ترین بازار در زنجیره Tezos است.

بایننس(Binance )

زنجیره هوشمند بایننس زنجیره هوشمند بایننس (BSC) را نباید با زنجیره بایننس که برای صرافی غیرمتمرکز بایننس استفاده می شود، اشتباه گرفت. BSC که در سپتامبر 2020 منتشر شد، پلتفرمی با قابلیت قرارداد هوشمند ارائه می‌کند که با کمک توکن BNB  اجرا میشود. به دلیل سازگاری با ماشین مجازی اتریوم، BSC به دلیل کارمزد پایین و تراکنش‌های سریعی که ارائه می‌کند، موفقیت چشمگیری داشته است. شایان ذکر است که BCS برخی از مسائل مربوط به ضعف امنیت قراردادهای هوشمند را داشته است. که باعث هک های متعدد بر روی پلتفرم بوده است که ممکن است  و برخی از سرمایه گذاران را نسبت به استفاده از خدمات زنجیره ای برای پروژه های NFT خود محتاط کرده باشد. با این حال، این مسائل توسط تیم توسعه فعال حل شده است و به نظر می رسد BSC آینده روشنی در بازار NFT در پیش دارد.

فلو (Flow)

Flow یک بلاک چین با کارایی بالا است که به طور خاص برای ایجاد NFT ها، بازی ها و برنامه های غیرمتمرکز (dApps) طراحی شده است. فلو در ابتدا در سال 2019 راه اندازی شد، به سرعت به عنوان شریک بلاک چین NBA به شهرت رسید. Flow محصول آزمایشگاه Dapper (تیم پروژه قدیمی CryptoKitties)، راه‌اندازی را تسهیل کرد و میزبان NBA Top Shot است و بلاک چین را به یک جزء جدایی ناپذیر در محبوبیت توکن‌های غیرقابل تعویض تبدیل می‌کند. همچنین از مکانیزم اجماع PoS برای تأیید تراکنش ها استفاده می کند. به همین دلیل، می‌تواند حجم گزافی از تراکنش‌ها را انجام دهد و توسعه‌دهندگان در حال حاضر روی مدلی کار می‌کنند که حدود 10000 تراکنش در ثانیه را انجام دهد. کارمزد معاملات نیز به میزان قابل توجهی پایین است.

بلاکچین برتر NFT دارا صدهزاری

برای یادگیری بیشتر در مورد مباحث تکمیلی بلاکچین ها حتما از دوره کریپتو پرو استفاده کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − 1 =