به نظر می‌رسد که ایلان ماسک قصد دارد قرارداد خرید کامل توییتر را لغو کند

خرید توییتر توسط ایلان ماسک

وکیل ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا و اسپیسکس، روز جمعه نامه‌ای به شرکت توییتر درباره پیشنهاد ماسک برای خرید پلت فرم رسانه‌های اجتماعی ارسال کرد.  در نامه ای که در کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) ثبت شده است، آمده است:

 آقای ماسک قرارداد ادغام را فسخ می کند زیرا توییتر چندین مفاد این توافقنامه را نقض می کند.

 در این نامه ادعا شده است که توییتر «بازنمایی‌های نادرست و گمراه‌کننده» انجام داده است.

 این وکیل توضیح داد که توییتر به تعهدات قراردادی خود برای ارائه اطلاعات لازم به ماسک عمل نکرده است.

 ماسک برای نزدیک به دو ماه به دنبال داده ها و اطلاعات لازم برای “ارزیابی مستقل از شیوع اکانت های جعلی یا هرزنامه در پلت فرم توییتر” بوده است و توضیح داد:

 گاهی اوقات توییتر درخواست‌های آقای ماسک را نادیده می‌گیرد، گاهی به دلایلی که غیرقابل توجیه به نظر می‌رسد آن‌ها را رد می‌کند، و گاهی ادعا می‌کند در حالی که اطلاعات ناقص یا غیرقابل استفاده به آقای ماسک داده است، از این درخواست پیروی می‌کند.

 این نامه تأیید می کند که توییتر برخی اطلاعات را ارائه کرده است.  با این حال، «این اطلاعات همراه با رشته‌های متصل، استفاده از محدودیت‌ها یا دیگر ویژگی‌های قالب‌بندی مصنوعی آمده است، که برخی از اطلاعات را برای آقای ماسک و مشاورانش به حداقل رسانده است».

 در اوایل ژوئن، وکیل ماسک توئیتر را از نقض مواد مطلع کرد و هشدار داد که ماسک می تواند معامله را فسخ کند.  این وکیل خاطرنشان کرد: «هر دوره درمانی که بر اساس توافقنامه ادغام به توییتر داده شده بود، اکنون از بین رفته است.

 علاوه بر این، وکیل ماسک مدعی شد که توییتر “توضیحات نادرست مادی” ارائه کرده است، به ویژه در مورد ادعای شرکت رسانه اجتماعی مبنی بر اینکه “کمتر از 5٪” از mDAU آن اکانت های نادرست یا هرزنامه هستند.  توییتر «استفاده یا کاربران فعال روزانه قابل کسب درآمد (mDAU) را به عنوان کاربران توییتر تعریف می‌کند که در هر روز معین از طریق Twitter.com یا برنامه‌های توییتر که قادر به نمایش تبلیغات هستند وارد توییتر شده و به توییتر دسترسی پیدا کرده‌اند».

 بر اساس تحلیل اولیه خود ماسک:

 همه نشانه‌ها حاکی از آن است که چندین مورد از افشای عمومی توییتر در مورد mDAUهای آن نادرست یا گمراه‌کننده هستند… نسبت اکانت‌های نادرست و هرزنامه که در تعداد mDAU گزارش‌شده گنجانده شده‌اند، بسیار بالاتر از 5 درصد است.

 به علاوه، وکیل گفت: «افشای توییتر مبنی بر اینکه وقتی تشخیص دهد که این کاربران جعلی هستند، شمارش کاربران جعلی یا هرزنامه را در mDAU خود متوقف می کند، به نظر نادرست است.

 در این نامه همچنین اشاره شده است که توییتر از تعهد خود برای “حفظ کامل اجزای مادی سازمان تجاری فعلی خود” عدول کرده است.  از زمان امضای قرارداد با ماسک، این شرکت رسانه های اجتماعی کارمندان کلیدی و رده بالای خود را اخراج کرد و در 7 جولای اعلام کرد که یک سوم از تیم جذب استعداد خود را اخراج می کند.  همچنین سه مدیر اجرایی نیز استعفا داده اند.

 وکیل ماسک با اشاره به اینکه توییتر رضایتی برای این تغییرات دریافت نکرد، ادعا کرد که اقدامات این شرکت بیشتر نقض توافقنامه ادغام با مدیرعامل تسلا است.

 در پایان نامه آمده است:

 به همه این دلایل، آقای ماسک بدینوسیله از حق X Holdings I, Inc. برای فسخ قرارداد ادغام و صرف نظر از معامله در نظر گرفته شده در آن استفاده می‌کند.

 ماسک و توییتر در ابتدا در هنگام امضای قرارداد بر سر هزینه فسخ یک میلیارد دلار توافق کردند.  با این حال، اتهام نقض مادی و هرگونه شکایت بعدی می تواند هزینه را پیچیده کند.

 برت تیلور، یکی از اعضای هیئت مدیره توییتر، جمعه در واکنش به فسخ قرارداد ادغام ماسک، توییت کرد:

 هیئت مدیره توییتر متعهد به بستن معامله بر اساس قیمت و شرایط توافق شده با آقای ماسک است و قصد دارد اقدامات قانونی را برای اجرای توافق ادغام دنبال کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + 12 =